LuxMedica Centrum Medyczne, ul. Welecka 38, 72-006 Mierzyn

Aktualności

20.10.2016
Jesień to idealny czas aby pomyśleć nad zbilansowa...
Jesień to idealny czas aby pomyśleć nad zbilansowa...
Jesień to idealny czas aby pomyśleć nad zbilansowaną dietą, która pozwoli zachować szczupłą sylwetkę i uchroni przed przeziębieniem.

Zapraszamy serdecznie do poradni dietetycznej na spotkanie z dyplomowanym dietetykiem Agnieszką Frankel. Nasz specjalista pomoże Państwu w ustaleniu zdrowej i pełnowartościowej diety.

Przed pierwszą wizytą warto przygotować opis 3 ostatnich dni uwzględniając wszystkie posiłki, napoje, aktywność fizyczną oraz przynieść aktualne wyniki badań.

Dostępne terminy oraz więcej informacji o działalności poradni dietetycznej mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu 91 48 48 404 lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając wiadomość na adres: biuro@luxmedica.pl
rozwiń
19.10.2016
Konflikt dyskowo-korzeniowy

Konflikt dyskowo- kor...
Konflikt dyskowo-korzeniowy Konflikt dyskowo- kor...
Konflikt dyskowo-korzeniowy

Konflikt dyskowo- korzeniowy jest to stan, w którym dochodzi do podrażnienia lub ucisku krążka międzykręgowego na korzenie nerwowe lub rdzeń kręgowy. W procesie tym krążek międzykręgowy ulega powolnemu odwodnieniu, obniża się jego wysokość, traci swoją sprężystość i włókna pierścienia krążka wiotczeją. Wpływa to na uszkodzenie struktury krążka poprzez pęknięcie włókien pierścienia włóknistego, przesunięcie jądra miażdżystego i ucisku na zakończenia nerwowe.

Do przyczyn zalicza się : zwyrodnienia kręgów, urazy mechaniczne, siedzący tryb życia a także proces starzenia .

Najczęstsze objawy to:
- ból kręgosłupa- często promieniujący wzdłuż uciśniętego korzenia nerwowego
- odruchowe napięcie mięśniowe
- zaburzenia czucia powierzchniowego w postaci parestezji (mrowienia, drętwienia, zmiany ciepłoty kończyny)
- osłabienie siły mięśniowej.

Leczenie dostosowane do zgłoszonych dolegliwości przez pacjenta i indywidualnych potrzeb wykorzystując zabiegi z zakresu fizykoterapii oraz techniki terapii manualnej.

Zapraszamy do Centrum Medycznego LUXMEDICA gdzie mają Państwo możliwość skorzystania z szerokiej oferty zabiegów.
Pełną informację na temat zabiegów, terminów oraz cen mogą Państwo uzyskać:
- pod numerem telefonu 91 48 48 404,
- poprzez pocztę elektroniczą wysyłając zapytanie na adres mailowy: biuro@luxmedica.pl
- bezpośrednio w rejestracji naszego Centrum przy ul. Weleckiej 38 w Mierzynie.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.
Zespół CM LUXMEDICA.
rozwiń
11.10.2016
Stożek rotatorów.

Stożek rotatorów jest to grupa ...
Stożek rotatorów. Stożek rotatorów jest to grupa ...
Stożek rotatorów.

Stożek rotatorów jest to grupa ścięgien połączonych ze sobą, pokrywa tył, przód, oraz górną powierzchnię stawu ramienno – łopatkowego. Składa się z czterech mięśni: nadgrzebieniowego, podgrzebieniowego, obłego mniejszego oraz podłopatkowego.
Mięsień nadgrzebieniowy mieści się na górnej części łopatki, współdziałając z mięśniem naramiennym odwodzi ramię. Mięsień podgrzebieniowy jest mięśniem leżącym w środkowej części łopatki. Funkcją mięśnia jest odwracanie na zewnątrz, odwodzenie oraz zginanie ramienia. Ponadto chroni on torebkę stawową przed wpukleniem się w obręb stawu ramiennego. Mięsień obły mniejszy znajduję się na brzegu bocznym łopatki, biegnie ku górze kończąc się na wysokości ramienia. Funkcją mięśnia jest obracanie ramienia na zewnątrz. Mięsień podłopatkowy przyczepiony jest do powierzchni żebrowej łopatki. Mięsień przywodzi ramię oraz obraca je do wewnątrz.

Stożek rotatorów głownie stabilizuję staw ramienny oraz odpowiada za jego ruchy. Mięśnie wchodzące w skład stożka rotatorów współpracują z mięśniem naramiennym który jest jedynym mięśniem odpowiedzialnym za unoszenie ramienia podczas dysfunkcji mięśnia nadgrzebieniowego, dlatego jest taki ważny w procesie rehabilitacyjnym.

Pomocna w określeniu dysfunkcji stawu ramiennego jest diagnostyka funkcjonalna, lokalizację objawów bólowych oraz analizę badań obrazowych. W terapii manualnej stosuje się specjalne testy, które pozwalają dokładnie określić przyczynę dolegliwości bólowych. Zdjęcie RTG często umożliwia określenie przyczyny uszkodzenia (np. budowa wyrostka barkowego, obecność wyrośli kostnych, wielkość szpary stawowej), natomiast rezonans magnetyczny lub badanie USG ocenia stan uszkodzonych ścięgien, obecność zwapnień itp.

Uszkodzenie stożka rotatorów lub bicepsa powoduje nieprawidłowe ułożenie głowy w panewce. Towarzyszy temu przewaga mięśnia naramiennego, co prowadzi do uniesienia głowy kości ramiennej i zmniejszenia przestrzeni podbarkowej. Stożek stabilizuje staw od tyłu, góry i przodu.

Uszkodzenie stożka ściśle związane jest z ciasnotą podbarkową która występuje w trzech stadiach:
-Stadium pierwsze dotyczy ludzi przed 25 r.ż. Obrzęk i wylewy w stożku związane są z powtarzającymi się czynnościami ponad głową. Główny objaw to ból. Stan taki jest całkowicie odwracalny po odpoczynku, lekach przeciwzapalnych i odpowiedniej rehabilitacji.
-Kolejne stadium dotyczy ludzi w przedziale wiekowym 25-40 r.ż. Częste powtarzające się urazy związane z ciasnotą prowadzą do zwłóknienia i zwapnienia ścięgien, czasem częściowych zerwań. Najważniejsza jest tu odpowiednia rehabilitacja, przy braku poprawy, leczenia operacyjne.
-Stadium trzecie rzadko dotyczy ludzi przed 40 r.ż. Dotyczy całkowitego zerwania stożka chorującego przez ciasnotę.
Często występuje także zwapnienie w stożku rotatorów, dotyczy ludzi między 40-55 r.ż. Przyczyna nie jest znana o długoletnim przebiegu, pacjenci mają objawy ciasnoty podbarkowej i zapalenie kaletki.

Początek dolegliwości jest powolny, narastający rzadko jest wynikiem nagłego urazu. Najczęściej ból objawia się w punkcie położonym bocznie i do przodu od wyrostka barkowego. Z czasem ból staje się rozlany, często też promieniuje do szyi lub przedramienia. Ból pojawia się przy intensywnym wysiłku zwłaszcza z rękami uniesionymi ponad głowę. W ostrych stanach pojawia się podczas zwykłych czynności i odpoczynku. Ból budzi pacjenta i uniemożliwia spanie na tym boku. Bolesny bark najczęściej jest ustawiony w rotacji wewnętrznej i przywiedzeniu. Może dojść do upośledzenia siły mięśniowej i niestabilności stawu ramiennego.
W ostrym stanie zapalnym, zaleca się odciążenie, dzięki czemu staw zacznie się powoli regenerować, trzeba również stosować zimne okłady z lodem lub kriożele. Wskazane jest podawanie leków przeciwzapalnych.

Rehabilitacja jest stosowana zarówno w leczeniu zachowawczym jak i postępowaniu pooperacyjnym. Powinna obejmować:
• Fizykoterapię: o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym (krioterapia), naprawiających i regenerujących uszkodzone tkanki miękkie (pole magnetyczne, laseroterapia, ultradźwięki).
• Masaż poprzeczny ścięgna,
• Masaż tkanek głębokich okolicy stawu zmniejszający występujące w tych strukturach wzmożone napięcie oraz poprawiający ich ukrwienie i odżywianie,
• Kinezyterapię: w początkowym etapie należy wykonywać z terapeutą delikatne ćwiczenia chorego stawu: ćwiczenia pobudzające stymulację nerwowo-mięśniową. Stopniowo terapeuta wprowadza ćwiczenia oporowe wzmacniające siłę mięśniową, poprawiające stabilizację, elastyczność tkanek miękkich oraz propriocepcję, czyli czucie stawu w przestrzeni. W końcowym etapie stosujemy ćwiczenia całej kończyny górnej, zwiększające siłę, kontrolujące ruch i pracę, poprawiające dynamikę ruchów stawu barkowego najlepiej metodą PNF.
• Mobilizację łopatki,
• Kinesiotaping, czyli plastrowanie, polega na oklejeniu stawu specjalnymi elastycznymi plastrami, które mają działanie sensoryczne i dzięki odpowiedniej aplikacji na staw barkowy zapewnią lepszą stabilizację, usprawnią procesy gojenia oraz zmniejszą ryzyko kontuzji podczas podejmowanej aktywności fizycznej.
rozwiń
03.10.2016
Zapraszamy na nasz profil w portalu https://www.zn...
Zapraszamy na nasz profil w portalu https://www.zn...
Zapraszamy na nasz profil w portalu https://www.znanylekarz.pl/placowki/luxmedica-zachodniopomorskie-centrum-rehabilitacji

Już od dzisiaj mają Państwo możliwość rejestracji do naszych specjalistów z wykorzystaniem kalendarza wizyt dla poszczególnych lekarzy.
Serdecznie zapraszamy.
rozwiń
03.10.2016
Przedstawiamy kolejny film pokazujący zalety pracy...
Przedstawiamy kolejny film pokazujący zalety pracy...
Przedstawiamy kolejny film pokazujący zalety pracy z urządzeniem SKOL-AS.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum Medycznym, gdzie mają Państwo możliwość sprawdzenia tego urządzenia w praktyce.

https://www.youtube.com/watch?v=mhUtz2Sm_aY
rozwiń
  • http://www.paladin-szczecin.pl
  • http://trans-medics.pl
  • http://incert.pl
  • http://isynergia.pl
  • http://www.wseit.edu.pl
  • http://medeor.com.pl
  • http://www.nzozmedicalcare.pl
  • http://medica.edu.pl
projekt i wykonanie mmCreation.pl