×

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA

Klinika Leczenia Boreliozy

Klinika Leczenia Boreliozy

Klinika Leczenia Boreliozy

Borelioza jest przewlekłą, wielonarządową chorobą wywołaną przez krętki z rodzaju Borrelia, charakteryzującą się różnorodnymi objawami klinicznymi.
Borelioza jest tylko jedną z chorób przenoszonych przez kleszcze. Najczęściej chory podczas ukąszenia otrzymuje pakiet bakterii, bardzo trudnych do wyleczenia.
Podstawowe choroby tzw. koinfekcje boreliozy oraz choroby współistniejące, którymi można zarazić się drogą kropelkową lub pokarmową to: bartonella, babeszjoza, mykoplazma, yersinia, anaplazma, chlamydia pneumonia.
Przykładowe objawy dla wybranych układów naszego organizmu:
Układ nerwowy: drętwienia, porażenia nerwów, bóle i zawroty głowy, problemy z pamięcią i koncentracją, agresja, zaburzenia orientacji, problemy z wymową, zapominanie słów, zmienność emocjonalna, nadwrażliwość na światło, zapachy itp.
Ukłąd krążenia: przyspieszone, nierówne bicie serca, skaczące ciśnienie, kardiomiopatie, szmery w sercu, problemy zastawkowe.
Narząd wzroku: męty, kłaczki w polu widzenia, światłowstręt, zapalenie spojówki.
Narząd ruchu: bóle stawów, mięśni, kości, zaniki mięśniowe, sztywność i ból karku.
Objawy ogólne: zmęczenie, osłabienie, problemy ze snem, bóle gardła, kaszel, zmiany masy ciała, dreszcze, fale gorąca i wiele innych.
Podobieństwo objawów do innych chorób i wielopostaciowość obrazu klinicznego utrudniają znacząco diagnostykę i wykrywalność. Borelioza oraz choroby współistniejące z boreliozą to wielcy imitatorzy chorób: nerwicy, reumatyzmu, zespołu przewlekłego zmęczenia a nawet stwardnienia rozsianego czy reumatoidalnego zapalenia stawów.
Diagnostyka boreliozy - o tym jakie badania należy przeprowadzić w celu pełnej diagnostyki boreliozy i koinfekcji decyzuje lekarz, biorąc pod uwagę objawy oraz stan pacjenta.
W naszej poradni mają Państwo możliwość skorzystania z pelnego pakietu w zakresie diagnostyki - począwszy od podstawowoego testu Elisa po złożone panele infekcji odkleszczowych. Wszystkie niezbędne badania serologiczne w kierunku boreliozy mogą Państwo wykonać u nas na miejscu, w tym również badanie LTT, które jest bardzo czułe i przydatne w rozpoznawaniu późnej czy też wcześniej rozsianej boreliozy.
W naszej poradni, jako jedynej w Szczecinie, mają Państwo możliwość leczenia boreliozy i chorób odkleszczowych amerykańską metodą ILADS, która jest w wielu przypadkach bardziej skuteczna od tradycyjnej metody IDSA. W naszej poradni lekarz dobiera odpowiednią metodę biorąc pod uwagę przede wszystkim stan pacjenta, objawy oraz wyniki badań.

Specjaliści z ILADS nie czekają z leczeniem do pojawienia się pierwszych objawów choroby. Ze względu na możliwe skutki zdrowotne przewlekłej boreliozy, ich zdaniem wskazane jest podjęcie leczenia już przy wysoce prawdopodobnym podejrzeniu choroby. Wg jednego z twórców wytycznych leczenia boreliozy metodą ILADS, prawdopodobieństwo infekcji jest duże, jeśli:
▪ kleszcz pochodził z obszarów endemicznych
▪ tkwił w ciele kilka godzin
▪ był wypełniony krwią
▪ nie został usunięty w całości

W takich sytuacjach pacjent powinien przyjmować doustnie antybiotyki przez 28 dni. Ich zdaniem lepiej zaryzykować antybiotykoterapię niż pozwolić boreliozie na dalszy rozwój.

Natomiast w przypadku zdiagnozowania boreliozy eksperci z ILADS zalecają stosować dość agresywną terapię. Zaproponowane przez nich leczenie opiera się bowiem na przyjmowaniu mieszanki kilku antybiotyków w bardzo dużych dawkach przez długi okres, aż do ustąpienia objawów boreliozy. Potem, już po ustąpieniu objawów, pacjent musi przyjmować antybiotyki jeszcze od 2 do 4 miesięcy, by wyeliminować formy przetrwalnikowe bakterii. Dopiero po tym czasie lekarze uznają pacjenta za wyleczonego. Dlatego w niektórych przypadkach leczenie może trwać łącznie nawet kilka lat.
To dla dobra pacjenta, bo - jak przekonują eksperci z ILADS - niewłaściwie leczona borelioza ma tendencję do nawracania, przechodzenia w fazę przewlekłą i staje się oporna na leczenie. Zakładają, że w zakażonym organizmie bytują różne formy bakterii, łącznie z cystami. Cysty pozwalają bakterii na przetrwanie w roztworze antybiotyków i odpowiadają za nawroty choroby po zaprzestaniu terapii (podobnie jak ma to miejsce w gruźlicy czy trądzie).

Zwykle pacjentowi podaje się antybiotyki doustnie. Wśród nich są takie leki, jak: amoksycylina, azytromycyna, cefuroksym, klarytromycyna, doksycyklina i tetracyklina. Ich dawki powinny być wyższe do standardowych (300-400 mg).

Wskazaniami do antybiotykoterapii dożylnej są borelioza przewlekła, nawrotowa i oporna na leczenie, a także boreliozowe zapalenie opon mózgowych, boreliozowe zapalenie stawów. Wówczas podaje się leki, takie jak ceftriakson, cefotaksym czy penicylinę, a niedawno do tej grupy dołączyły inne antybiotyki – imipenem, azytromycyna i doksycyklina.
W ostateczności, wyłącznie w przypadku licznych nawrotów po terapii doustnej i dożylnej, antybiotyk (benzylopenicylinę) podaje się domięśniowo.

W metodzie ILADS terapia antybiotykowa powinna być uzupełniona odpowiednią dietą oraz zestawem probiotyków, witamin i mikroelementów.

Na czym polega terapia Rife’a?
W skrócie mówiąc terapia metodą Rife’a polega na usuwaniu bakterii wywołujących chorobę, między innymi boreliozę, ale również inne bakterie odpowiedzialne za choroby odkleszczowe i koinfekcje. Kluczem skutecznego leczenia jest szczegółowe zdiagnozowanie obecności w organizmie wszystkich bakterii będących przyczyną boreliozy, mowa tutaj nie tylko o Borrelii, ale również o jej koinfekcjach, które to często wywołują dużo cięższe objawy niż sama Borrelia.
Terapie Rife’a oferowana przez naszą Klinikę jest terapią wspomagającą leczenie przy chorobach odkleszczowych, ale może być również stosowana jako wyłączna metoda walki z bakteriami wywołującymi te choroby.
Leczenie boreliozy za pomocą generatora plazmowego (generatora Rife’a) jest bardzo skuteczne. Gównie dlatego, że plazmoterapia oddziałuje na cały organizm jednocześnie. Dzięki temu, że nie blokują jej trudności w dostępie prądu elektrycznego do wszystkich tkanek terapia działa zarówno na te bakterie, które bytują w układzie krążenia (jak to bywa we wczesnej fazie boreliozy) jak i te które ukryły się przed przeciwciałami odpornościowymi i antybiotykami głęboko w układzie nerwowym (w boreliozie przewlekłej). Jest to aktwyna metoda usuwania infekcji odkleszczowych.

Jak wygląda terapia infekcjii odkleszczowych?

Nasze terapie prowadzone są za pomocą urządzenia Rife’a - generatora plazmowego RPZ-14. Na terapię boreliozy składają się 2-3 godzinne zabiegi, dobierane indywidualnie zależnie od ilości i rodzaju koinfekcji. Należy być przygotowanym na cykl minimum 10 zabiegów, które powinny być wykonywane nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu, a optymalnie 2 - 3 razy w tygodniu.
Dowodem na to, że plazmoterapia działa skutecznie oprócz negatywnych wyników badań diagnostycznych są przede wszystkim znane dobrze chorym na boreliozę reakcje Herxheimera (tzw. kill – off efekt). Kiedy bakterie są zabijane organizm zostaje zalany ich szczątkami co wywołuje różnego rodzaju objawy. Oprócz charakterystycznego zmęczenia i bólu głowy może pojawić się nasilenie objawów związanych z boreliozą takich jak np. bóle stawów, mięśni czy związanych z oddziaływaniem bakterii na układ nerwowy stanów depresyjnych. Dolegliwości te mogą się pojawić już podczas zabiegu, jak również mogą wystąpić nawet kilka dni po nim. Jest to naturalna reakcja, która jest niczym innym jak tylko potwierdzeniem, że terapia jest skuteczna. Objawy te u każdego wyglądają różnie, jest to sprawa bardzo indywidualna. Niektórzy nie doświadczają zupełnie żadnych objawów typu herx, nie jest to jednak wskazanie do porzucenia terapii. Warto zaznaczyć, że reakcja na skuteczne leczenie u każdego wygląda inaczej. Rakcja Herxeimera może pojawić się później, może również nie pojawić się w ogóle.
Żeby ograniczyć efekt Herxa, przez cały okres terapii należy pić dużą ilość wody (min. 2 litry dziennie) i zadbać o wystarczającą ilość snu. Przy terapii polecamy również suplementy, które wspomagają detoksykację.

Na zdjęciu poniżej (patogen po prawej na skutek użycia częstotliwości został zniszczony z powodu przerwania błony komórkowej).

Przeciwwskazania do stosowania terapii Rife.

1. ciąża (bezwzględny zakaz dotyczy pierwszego trymestru), karmienie piersią
2. rozrusznik serca lub urządzenie nerwostymulujące
3. epilepsja, zespół drgawkowy – azotemiczny
4. niewydolność układu limfatycznego lub naczyniowo-sercowego. Można korzystać z terapii tylko po konsultacji z lekarzem i pod jego kontrolą.
5. małe dzieci do momentu, w którym mogą komunikować odczucia, około 2 letnie (dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą korzystać z terapii tylko za zgodą rodziców).
6. ferrytowe (żelazne) elementy w ciele (nie dotyczy tytanowych implantów, tytanowych śrub i innych tytanowych elementów, nie stanowią one przeciwwskazania do terapii).

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług, terminów wizyt oraz rejestracji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 91 48 48 404 lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając wiadomość na adres: rejestracja@luxmedica.pl

Dodatkowe informacje

Kompleksowość naszych usług pozwala na korzystanie z pełnego pakietu leczniczego, od diagnozy lekarskiej do zabiegów rehabilitacyjnych, a wszystko na miejscu w nowoczesnym Centrum Medycznym.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

  • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

Cennik

TERAPIA METODĄ RIFE'A PONAD 1H
150 zł
150 zł
TERAPIA METODĄ RIFE'A DO 1H
80 zł
80 zł

Umów się na wizytę

Twoje Centrum Medyczne

w Szczecinie

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

  • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

luxmedica_white

Centrum Medyczne LUXMEDICA to zespół wykwalifikowanych specjalistów lekarzy oraz fizjoterapeutów, których zadaniem jest kompleksowa diagnostyka, leczenie i rehabilitacja.

Kontakt

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

  • +48 91 48 48 404

  • rejestracja@luxmedica.pl

Odwiedź Nas

Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved.    |   Powered by creativeforyou.pl   |    Polityka prywatności