ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Artur Lemiński | Lekarze

Artur Lemiński | Lekarze

Na co dzień pracuje w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. 


Studia na Wydziale Lekarskim PUM ukończył z wyróżnieniem w roku 2002 i już rok później rozpoczął swoją przygodę z urologią w Klinice pod kierunkiem prof. A. Sikorskiego i dr M. Słojewskiego. W okresie szkolenia specjalizacyjnego brał czynny udział w wielu kursach specjalizacyjnych i doskonalących z zakresu urologii, ultrasonografii oraz chirurgii laparoskopowej, a także kongresach naukowych polskich i zagranicznych. Stopień naukowy doktora Rada Wydziału Lekarskiego PUM nadała w roku 2009, zaś rok później po zdaniu egzaminów CEM - European Board of Urology uzyskał tytuł specjalisty w zakresie urologii, jak również tytuł Fellow of the European Board of Urology (FEBU).
Równolegle ze szkoleniem specjalizacyjnym w zakresie urologii, od roku 2002 jest zaangażowany w zachodniopomorski ruch hospicyjny. Aktywność na tym polu obejmowała Hospicjum św. Jana Ewangelisty (2002-2004), Zespół Opieki Paliatywnej Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii (2005), Zarząd Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci (którego był członkiem w latach 2006-2008) oraz Poradnię Paliatywną dla Dorosłych przy Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci (pełnił obowiązki kierownika Poradni w latach 2008-2010).

Na przełomie lat 2010-2011, jako stypendysta Polskiego Towarzystwa Urologicznego, odbywał półroczny staż kliniczny w ośrodku urologicznym Imperial College Healthcare NHS Trust w Londynie (szpitale Charing Cross, St. Mary's i Hammersmith). W trakcie tego stypendium zdobywał wiedzę oraz umiejętności w zakresie nowoczesnych metod diagnozowania i technik leczenia wielu schorzeń urologicznych. W roku 2014 odbył staż kliniczny w Klinice Urologii Universitair Ziekenhuis Leuven pod kierunkiem światowej klasy specjalisty w zakresie onkologii urologicznej - profesora Heina Van Poppela. Dalszy rozwój zawodowy obejmował uczestnictwo w ESU-Weill Cornell Masterclass in General Urology w roku 2017, program STEPS (2018) oraz stypendium w ramach programu Leadership and Advances in Prostate Cancer (LEAP), dzięki któremu uczestniczył w sympozjach dotyczących raka gruczołu krokowego i odbył staż kliniczny w Klinice Urologii University College of London NHS Trust (2018-2019). W toku swojego kształcenia brał również udział w bardzo licznych szkoleniach i kursach uro-ginekologicznych obejmujących problematykę nietrzymania moczu i zaburzeń statyki narządu rodnego u Kobiet.

Z chęci pogłębienia tych doświadczeń oraz ich wdrażania w warunkach naszego kraju, ze szczególnym zainteresowaniem zajmuje się diagnostyką i leczeniem następujących schorzeń:

Nowotworów i zmian nienowotworowych męskich narządów płciowych (prącia, jąder i gruczołu krokowego - prostaty)

Nowotworów układu moczowego (nerek, moczowodów, pęcherza moczowego i cewki)

Zaburzeń funkcji układu moczowego - problemów w oddawaniu moczu związanych z przerostem prostaty, wysiłkowego nietrzymania moczu, zespołów bólowych pęcherza moczowego.

Zaburzeń funkcji seksualnych u mężczyzn - problemów ze wzwodem prącia, wytryskiem przedwczesnym, zaburzeniami libido, niedobrami testosteronu oraz męskim czynnikiem niepłodności.

Kamicy i zakażeń układu moczowego.

Zajmuje się badaniami przesiewowymi w kierunku najczęstszych chorób urologicznych, ich leczeniem zachowawczym, jak również - zależnie od wskazań, kwalifikacją do leczenia operacyjnego w warunkach Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Zajmuje się również problematyką bólu nowotworowego i opieki paliatywnej

  • https://www.nzozmedicalcare.pl
  • https://trans-medics.pl
  • https://bezpiecznaprzystan.szczecin.pl
  • https://isynergia.pl
  • https://medica.edu.pl
  • https://siodmeniebo.szczecin.pl
  • https://www.paladin-szczecin.pl
  • https://incert.pl
  • https://www.wseit.edu.pl
  • https://medeor.com.pl
projekt i wykonanie mmCreation.pl