
Sprawdź naszą ofertę
Masaż Szczecin

Masaż leczniczy
jest formą fizycznego oddziaływania na organizm ludzki za pomocą bodźców mechanicznych, głównie pod postacią ucisku na tkanki, którego celem jest wywołanie odczynu miejscowego i ogólnego. W masażu klasycznym stosowane są następujące techniki główne takie jak: głaskanie, rozcierane, ugiatanie, oklepywanie oraz wibrację.
Masaż klasyczny
oddziałuje na skórę, zakończenia nerwowe w niej występujące, na tkankę łączną oraz układy:
- ruchu (kości, mięśnie, ścięgna, torebki stawowe),
- krwionośny,
- chłonny,
- oddechowy,
- immunologiczny,
- pośrednio na narządy wewnętrzne w celu wywołania w nich odczynów fizjologicznych.
Masaż sportowy
W swoich technikach podobny jest do klasycznego masazu leczniczego. Wykonywany jest zdecydowanie silniej i energiczniej.
Zadania:
- jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego,
- osiągniecie maksymalnych wyników sportowych,
- usuniecie ubocznych metabolitów powstałych podczas wysiłku fizycznego.
Masaż sportowy dzieli się na:
- Kondycyjny - ten rodzaj masażu stosuje się w przerwie między regularnymi treningami sportowca, aby podtrzymać jego kondycję. Zwykle wykonuje się go całościowo, co drugi dzień.
- Przedwysiłkowy - uzupełnia rozgrzewkę. Podczas wykonywania tego masażu, fizjoterapeuta skupia się najbardziej na tych partiach mięśni, które będą najaktywniejsze podczas zawodów. Dzięki temu mięśnie przygotowane są do wysiłku.
- Międzywysiłkowy masaż - wykonuje się w przerwie miedzy zawodami, najczęściej po kąpieli i krótkim odpoczynku, aby podtrzymać mięśnie w aktywności. Największy nacisk kładzie się tym razem na mięśnie, które nie miały wielkiego udziału w wysiłku. Jest on krótki, trwa około 15 minut.
- Powysiłkowy - Około dwóch godzin po zawodach przeprowadza się całościowy masaż powysiłkowy, trwający około godziny. W przypadku sportów siłowych, można odczekać 5-6 godzin, gdyż wpłynie to korzystnie na wzrost masy mięśniowej.
- Masaż izometryczny - który służy przyrostowi masy i siły. Podczas tego masażu, fizjoterapeuta działa na mięsień napięty izometrycznie (czyli bez ruchu w stawie i bez skracania długości mięśnia).
Masaż limfatyczny
Drenaż limfatyczny ma na celu usprawnienie krążenia limfy a tym samym zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem, służy również likwidacji obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków. Działa również oczyszczająco na cały organizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii. Stosowany jest również po przebytych chorobach zakaźnych, nowotworowych, po terapii sterydowej czy też jako efekt wspomagający odchudzanie.
Zadania:
- Pobudzenie i regulacja przepływu w tkance łącznej,
- Likwiduje obrzęki, czyli nagromadzone płyny i produkty przemiany materii,
- Zewnętrznym efektem drenażu jest zdrowa cera.
Masaż segmentarny
Lokalizacja wszystkich chorobowych zmian odruchowych w poszczególnych tkankach (skórnej, łącznej, mięśniowej, okostnej) oraz punktów maksymalnych mogących występować w tych tkankach, jak również zadziałanie za pomocą specjalnych technik i chwytów na te zmiany chorobowe w celu ich usunięcia i wywołanie korzystnych reakcji w chorych tkankach, narządach lub układach.
Wskazania do stosowania masażu segmentarnego:
- Czynnościowe i przewlekłe choroby narządów wewnętrznych,
- Zaburzenia krążenia,
- Czynnościowe, zwyrodnieniowe i przewlekłe gośćcowe choroby kręgosłupa, stawów i tkanek miękkich, stany pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania),
- Zaburzenia wegetatywne układu nerwowego,
- Zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów wewnątrzwydzielniczych.
Fizjoterapia to zbiór metod leczniczych, które wykorzystują wszelkiego typu reakcje organizmu na bodźce. Można powiedzieć, że o zalążkach fizjoterapii pisał już Konfucjusz na przełomie VI/V w.p.n.e., również Hipokrates, który oprócz diety i codziennej higieny zalecał gimnastykę i wielu innych. W fizjoterapii można wyróżnić kilka działów jak: ergoterapię, kinezyterapię, klimatoterapię, balneoterapię, hydroterapię oraz fizykoterapię. Wśród tego wszystkiego fizjoterapia Szczecin zasługuje na szczególne uznanie, ponieważ można spodziewać się tam wysokiej jakości usług. Sama fizjoterapia jest trudnym kierunkiem. Obejmuje ona wiedzę z wielu działów. Trzeba bardzo dużo wysiłku i samozaparcia, aby być fizjoterapeutą. Podobnie jest z rehabilitantami. Ci specjaliści muszą wykazać niezwykłą empatią, a także wiedzą. Rehabilitacja dzieci Szczecin zależna jest od rodzaju schorzenia, stopnia rozwojowego oraz od tego ile dziecko ma lat. Tutaj liczy się przede wszystkim dobro dziecka. Ponadto jest podtrzymywany kontakt z rodzicami. Są oni informowani o przebiegu terapii. W leczeniu dzieci istotną rolę odgrywa też ortopeda dziecięcy Szczecin zajmujący się układem ruchu. Należałoby udać się do niego, gdy u dziecka wykryto płaskostopie i skrzywienie kręgosłupa, nastąpił jakiś uraz typu: zwichnięcie, złamanie lub skręcenie, kończyna prawidłowo się nie zrosła, wystąpiły powikłania po zabiegu ortopedycznym, dziecko ma o duże opóźnienie w stosunku do innych, ma asymetrię w wyglądzie pod względem długości lub grubości. Trzeba zaznaczyć, że przed wizytą należy zabrać ze sobą potrzebną dokumentację medyczną naszej pociechy, zadbać o czystość malucha, a także w zależności od rodzaju terapii odpowiednio ubrać. Rola ortopedy jest kluczowa dla młodego organizmu, ponieważ niewyleczone wady mogą mieć przykre konsekwencje w przyszłości. Dlatego trzeba zainwestować swój czas i energię kiedy dziecko jeszcze się rozwija. W Szczecinie bez wątpienia znajdziecie Państwo niezmiernie wysokiej klasy specjalistów.