CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA

Urolog Szczecin

Urolog 

Zadaniem specjalisty urologa jest diagnozowanie i odpowiednie leczenie pacjentów z chorobami układu moczowo-płciowego u mężczyzn i moczowego u kobiet.

Urolog Leczy takie choroby jak:

 • zaburzenia funkcji układu moczowego
 • problemy z oddawaniem moczu związanych z przerostem prostaty
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu
 • zespół bólowy pęcherza moczowego

Zaburzenia funkcji seksualnych u mężczyzn:

 • przedwczesny wytrysk
 • zaburzenia libido

niedobory testosteronu oraz męskim czynnikiem niepłodności:

 • Kamica i zakażenia układu moczowego;
 • Nowotwory i zmiany nienowotworowe męskich narządów płciowych
 • Nowotwory układu moczowego (nerek, moczowodów, pęcherza moczowego i cewki)

Objawy z jakimi należy udać się do urologa:

 • ból w okolicach dolnych partii brzucha i miednicy, ból pleców

wszelkie nieprawidłowości i narastające problemy z oddawaniem moczu:

 • krew w moczu
 • trudności z utrzymaniem moczu
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu
 • nawracające infekcje pęcherza
 • wrażenie nie do końca oddanego moczu
 • zatrzymanie moczu
 • u Panów: ból jąder, guzki i zgrubienia w okolicy pachwin oraz jąder, problemy ze wzwodem lub bolesne erekcje

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług, terminów wizyt oraz rejestracji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 91 48 48 404 lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając wiadomość na adres: rejestracja@luxmedica.pl

Dodatkowe informacje 

Kompleksowość naszych usług pozwala na korzystanie z pełnego pakietu leczniczego, od diagnozy lekarskiej do zabiegów rehabilitacyjnych, a wszystko na miejscu w nowoczesnym Centrum Medycznym.

Kim jest urolog?

Urolog to specjalista, którego zadaniem jest diagnozowanie i leczenie schorzeń układu moczowego. Zajmuje się więc schorzeniami cewki moczowej, pęcherza, nerek, moczowodów, prostaty, nerek oraz prącia. Spektrum kompetencji lekarzy mających specjalizację z tej dziedziny jest więc dość szerokie - od nietrzymania moczu, przed żylaki powrózka nasiennego po leczenie zaburzeń erekcji.

W powszechnej świadomości funkcjonuje mit, że urolog przyjmuje na konsultacje i leczenie wyłącznie mężczyzn. Tego typu opinie można usłyszeć często. Nie jest to jednak prawda, ponieważ do urologa mogą zapisywać się także panie. Prawdopodobnie źródło tej błędnej informacji leży w fakcie, że u mężczyzn układ moczowy jest ściślej powiązany z układem płciowym, niż u kobiet. Jednak również pacjentki mogą zgłaszać się do tego specjalisty, jeśli zauważą u siebie problemy z narządami tworzącymi układ moczowy.

W urologii funkcjonuje również taka specjalizacja, jak urolog dziecięcy. Zajmuje się on pacjentami w wieku dziecięcym i młodzieżowym. Lekarz urolog zleca i wykonuje badania oraz proste zabiegi operacyjne. W razie potrzeby współpracuje też z lekarzami innych specjalizacji (np. onkologiem), jeśli skuteczne leczenie danego pacjenta tego wymaga.

Kto powinien wybrać się na wizytę? 

Konsultacja urologiczna to rodzaj wizyty lekarskiej, który bywa kojarzony głównie z jedną grupą pacjentów. Stanowią ją mężczyźni w średnim i podeszłym wieku. Tego typu opinie nie są do końca prawdziwe. Do gabinetu urologicznego trafiają również osoby młodsze, a także, jak już wspomnieliśmy, kobiety. Wizyta u urologa będzie więc wskazana w każdym przypadku odczuwania dyskomfortu związanego z układem moczowym. 

Popularnym kłopotem jest np. problem nietrzymania moczu, dotykający obu płci lub przerost prostaty, na który cierpią panowie. Lekarz ten zajmuje się również układem płciowym. W jego kompetencji leży więc m.in. leczenie zaburzeń erekcji. Najmłodsi pacjenci trafiają do poradni urologicznej z powodu stulejek lub problemów wynikających z niewłaściwej higieny pod pieluszką. 

Konsultacja urologiczna wielu pacjentom kojarzy się ze wstydem i dyskomfortem, jednak warto przełamać obawy i zgłosić się do gabinetu. Profesjonalny lekarz urolog Szczecin będzie potrafił odpowiednio zająć się pacjentem i skupić na wyleczeniu jego problemu, który zaniedbany mógłby doprowadzić do poważnych konsekwencji.

 Jakie badania wykonuje i zleca urolog?

Większość chorób urologicznych daje dobre rokowania pod warunkiem wykrycia we wczesnym stadium. Warto więc zgłosić się do lekarza na wizytę już przy pierwszych sygnałach, że z układem moczowo-płciowym dzieje się coś niedobrego, zamiast ryzykować, że objawy się nasilą. 

Podstawowym badaniem wykorzystywanym w diagnostyce schorzeń urologicznych jest badanie palpacyjnie (u kobiet dolnej części podbrzusza, u mężczyzn prącia). Ważną odmianą tego badania jest ocena stanu prostaty per rectum. Mężczyźni po 40 roku życia powinni poddawać się mu profilaktycznie raz w roku. Inne badania stosowane w rozpoznawaniu chorób układu moczowego to USG, urografia czy cystoskopia. 

Również badania krwi pozwalają ocenić stan niektórych elementów układu moczowo-płciowego, m.in. oznaczenie parametrów nerek czy badanie wykrywające raka gruczołu krokowego.

Konsultacja urologiczna - usługi. Leczenie schorzeń układu moczowego i dysfunkcji pęcherza moczowego, leczenie zaburzeń erekcji. Umów wizytę w Szczecinie

Pacjenci, którzy zauważają u siebie niepokojące objawy, nie powinni więc zbyt długo czekać z zapisaniem się na wizytę u urologa. Lekarze posiadający tę specjalizację są w stanie rozwiązać naprawdę wiele problemów dotyczących sfery układu moczowego - zarówno impotencję, jak i żylaki powrózka nasiennego czy raka cewki moczowej. Wszelkie guzki, zgrubienia czy ból to klasyczne wręcz sygnały, które sugerują wizytę u urologa. 

Zabiegi, na jakie kierują urolodzy, m.in. operacja żylaków powrózka nasiennego ratują zdrowie, a czasem nawet życie i w związku z tym o zabiegu powinien pomyśleć każdy, kto cierpi z powodu schorzeń układu moczowego. Miasto Szczecin to miejsce, gdzie na wizytę do urologa czy wykonanie zabiegu można zapisać się w naszym centrum medycznym, w którym wykwalifikowani urolodzy czekają, by Ci pomóc. Jeśli chcesz poznać więcej informacji na ten temat, sprawdź cennik na dole strony.

przygotowanie do wizyty

Wizyta u urologa nie jest wcale tak krępująca, jak niektórzy się obawiają. Poradnia Urologia Szczecin zawsze dba o poszanowanie dla pacjenta i pełen profesjonalizm ze strony lekarza. Na początku specjalista przeprowadza z pacjentem krótką rozmowę, w której pyta o cel wizyty, a także o przyjmowane leki czy występowanie chorób układu moczowego w rodzinie. Zebranie tych informacji przez urologa pomoże mu lepiej przeprowadzić wizytę i postawić trafniejszą diagnozę.

W ramach przygotowania do wizyty warto więc odszukać historię leczenia oraz przypomnieć sobie dokładne nazwy przyjmowanych na co dzień preparatów. Warto też pamiętać, że urolog prawdopodobnie będzie chciał obejrzeć zewnętrzne narządy płciowe, dlatego należy zadbać o dokładne umycie okolic intymnych. Do badania trzeba rozebrać się od pasa w dół. W przypadku dzieci opiekunowie powinni porozmawiać z nimi, dokładnie wyjaśniając przebieg wizyty i tłumacząc, jakie badania oraz w jakim celu będzie wykonywał lekarz urolog.

umów się na wizytę w poradni neurologicznej Luxmedica

W ramach centrum medycznego Luxmedica działa świadcząc usługi również poradnia urologiczna. Przyjmujemy tam na wizytę pacjentów i pacjentki z problemami w sferze układu moczowego. Jesteśmy podmiotem prywatnym, więc nie wymagamy posiadania skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Rejestracja odbywa się poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy (więcej informacji na dole strony). Na pewno znajdziemy dla Ciebie dogodny termin u naszego specjalisty w dziedzinie chorób układu moczowo-płciowego.

Jeśli więc zauważasz u siebie jeden ze wspomnianych niżej objawów, nie czekaj dłużej i nie daj chorobie żadnych szans. Pozwól sobie pomóc, umów wizytę i odzyskaj pełnię życia. Zapraszamy do kontaktu!

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

Dostępni lekarze urolodzy

KRYSTIAN KACZMAREK
dr n. med.

Krystian Kaczmarek

Cennik urologa

PRYWATNA KONSULTACJA LEKARSKA
300 zł
300 zł
KONSULTACJA + USG UKŁADU MOCZOWEGO
300 zł
300 zł
KONSULTACJA + USG JĄDER
350 zł
350 zł
KONSULTACJA Z WYMIANĄ CEWNIKA W CYSTOSTOMII
350 zł
350 zł
KONSULTACJA Z WYMIANĄ CEWNIKA W PĘCHERZU
300 zł
300 zł
KONSULTACJA Z WYMIANĄ CEWNIKÓW W MOCZOWODACH - JEDNOSTRONNE
400 zł
400 zł
KONSULTACJA Z WYMIANĄ CEWNIKÓW W MOCZOWODACH - DWUSTRONNIE
450 zł
450 zł
KONSULTACJA Z WYMIANĄ CEWNIKÓW W NERCE - JEDNOSTRONNE
400 zł
400 zł
KONSULTACJA Z WYMIANĄ CEWNIKÓW W NERCE - OBUSTRONNE
450 zł
450 zł

Umów się na wizytę

Twoje Centrum Medyczne

w Szczecinie

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

luxmedica_white

Centrum Medyczne LUXMEDICA to zespół wykwalifikowanych specjalistów lekarzy oraz fizjoterapeutów, których zadaniem jest kompleksowa diagnostyka, leczenie i rehabilitacja.

Kontakt

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

 • rejestracja@luxmedica.pl

Odwiedź Nas

Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved.    |   Projekt i wykonanie wizualneprojekty.pl   |    Polityka prywatności