ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Urolog Szczecin

Są takie problemy zdrowotne, których ludzie wstydzą się bardziej niż innych. Wynika to z ich umiejscowienia, pojawiających się objawów lub zwyczajnej stygmatyzacji, która im towarzyszy. Są to najczęściej dolegliwości dotyczące miejsc intymnych, o których raczej nie rozmawia się na spotkaniu ze znajomymi lub podczas przerwy w pracy. Dlatego też czasami wiele osób zwleka z umówieniem się na wizytę i udaje, że problem ten zniknie samoistnie. Doświadczając objawów, które mogą wskazywać na rozwój choroby układu moczowo-płciowego należy niezwłocznie zapisać się na wizytę do urologa. Wiele osób kojarzy tego specjalistę tylko z leczenia pacjentów płci męskiej, ale zajmuje się on również np. chorobami nerek także wśród kobiet. Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wiedzą, że w poszukiwaniu urologa Szczecin nie ma sobie równych. To właśnie tam znajduje się najwięcej specjalistów w tej dziedzinie medycyny, a na badania przyjeżdżają również pacjenci z odległych części kraju, którym zależy na uzyskaniu profesjonalnej porady.

 

Kiedy udać się do urologa?

Dla mężczyzny udanie się do urologa powinno być czymś oczywistym. Wykonywanie regularnych badań może tutaj uchronić panów przed przykrymi dolegliwościami, które jeszcze bardziej wzmagają się w późnym wieku jednostki. Problemy związane z męskimi narządami płciowymi są o tyle kłopotliwe, że mają duży wpływ na samoocenę mężczyzny. Pojawienie się objawów infekcji wiąże się ze wstydem przed partnerką i obawą, że będzie ona rozczarowana. W większości przypadków jest to oczywiście zupełnie bezpodstawny lęk, który można pokonać poprzez szczerą rozmowę. Patrzenie w ten sposób na choroby układu płciowego jest błędne, gdyż mogą one wynikać z bardzo wielu czynników, na które dany mężczyzna ma mniejszy lub większy wpływ. Może być to stres, złe odżywianie, nadmierne stosowanie używek lub coś znacznie poważniejszego. Dlatego właśnie za każdym razem tak istotne jest szybkie znalezienie przyczyny - także dla komfortu psychicznego mężczyzny. Panowie wychowywani są w przeświadczeniu, iż chodzenie do lekarzy jest objawem słabości i raczej unikają takich wizyt – a dla zachowania zdrowia powinni właśnie pojawiać się w gabinecie o wiele częściej. Chcąc uzyskać szybką poradę urologa Szczecin będzie idealnym miejscem do pierwszej wizyty. Dużym ułatwieniem może być również wcześniejsze przygotowanie sobie pytań, które zostaną zadane lekarzowi. W ten sposób zmniejszony zostanie odczuwany przez daną osobę dyskomfort i jednocześnie uzyska ona wszelkie odpowiedzi, które ją interesują - nie tracąc czasu na wymyślanie pytań w trakcie trwania wizyty.

 

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u urologa?

Osoby zamieszkujące województwo zachodniopomorskie szukając urologa Szczecin wybierają zwykle najczęściej. Wynika to głównie z faktu, że jest to największe miasto w tym województwie i to tam wykonują swoją pracę najlepsi specjaliści. Nie jest to w żaden sposób wyjątkowa sytuacja, gdyż w każdym większym mieście o wiele łatwiej można znaleźć wykwalifikowaną kadrę lekarską. Tam jednak taka wizyta będzie również na pewno droższa i czas oczekiwania może znacznie się wydłużyć. Przeglądając listy urologów Szczecin przykuje uwagę pod względem specjalizacji konkretnych lekarzy. Osoby zajmujące się tą dziedziną medycyny przyjmują przede wszystkim pacjentów zmagających się m.in. z nietrzymaniem moczu oraz towarzyszącym mu bólem, a także wszelkimi niepokojącymi zmianami, które mężczyźni mogą zaobserwować na swoim przyrodzeniu. Niepokój powinny wywołać także takie objawy jak pieczenie czy obrzęk. Warto pamiętać o tym, że odczuwane dolegliwości nie muszą być wcale bardzo bolesne – na wizytę można udać się także w celach upewnienia się, że wszystko jest aktualnie w porządku. W obecnych czasach pacjenci unikają korzystania z pomocy lekarzy z obawy przed ewentualnym wykryciem choroby – a powinno być zupełnie odwrotnie. Mężczyźni i kobiety mogą uniknąć wspominanych krępujących sytuacji, jeżeli tylko zareagują odpowiednio wcześnie i odważą się na wizytę. Nie można również obawiać się tej wizyty – a jest to częsty powód jej odwoływania. Wielu pacjentów ma wrażenie, że jakiekolwiek testy i badania przeprowadzane w tak intymnych miejscach będą na pewno bolesne i wstydliwe – nic bardziej mylnego. Każdy lekarz ma świadomość, że przychodzący do niego pacjent znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji i jego głównym celem jest zniwelowanie odczuwanego przez niego dyskomfortu zarówno przed, jak i podczas badania.

 

Zapraszamy do naszej poradni urologicznej - https://www.luxmedica.pl/poradnia_urologiczna.html 

  • https://medeor.com.pl
  • https://www.nzozmedicalcare.pl
  • https://trans-medics.pl
  • https://bezpiecznaprzystan.szczecin.pl
  • https://siodmeniebo.szczecin.pl
  • https://www.paladin-szczecin.pl
  • https://www.wseit.edu.pl
  • https://incert.pl
  • https://isynergia.pl
  • https://medica.edu.pl
projekt i wykonanie mmCreation.pl