CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA

Fizjoterapia Szczecin

Fizjoterapia (Szczecin) - na czym polega

Fizjoterapia to jedna z dziedzin nauk medycznych. Zajmuje się wykorzystaniem różnego rodzaju energii i dostarczeniem organizmowi bodźców w celu profilaktyki, łagodzenia skutków choroby, a także przyspieszenia rekonwalescencji. Ważną rolę pełni w tym wypadku ruch, jednak nie jest to jedyny rodzaj energii, z którego korzysta fizjoterapeuta. Bodźce termiczne, elektryczne czy świetlne również mogą służyć w celach leczniczych.

Fizjoterapia pomaga przywracać pacjentom pełną sprawność ruchową i przyspieszać ich powrót do codziennych czynności. Wywodzi się ze stosowanych dawniej metod leczenia naturalnego, ale obecnie bazuje na tych metodach, które zostały udowodnione naukowo. Aktualnie stosowane są różne techniki, takie jak masaż tkanek głębokich, suche igłowanie, kinesiotaping czy też terapia manualna. Wykorzystywane są one również przez specjalistów pracujących w naszych placówkach.

Fizjoterapia to przebadana dziedzina medycyny o udowodnionej naukowo skuteczności w zwalczaniu dolegliwości bólowych czy zwiększaniu ruchomości stawów. Jeśli tylko jest wykonywana przez doświadczoną, odpowiednią przedszkolną osobę, jest w stanie pomóc nawet tym pacjentom, którzy pierwotnie kwalifikują się do leczenia chirurgicznego. Z tego względu usługa fizjoterapii cieszy się coraz większą popularnością, a pacjenci nie mają już oporów przed umawianiem się na wizyty. Postanowiliśmy wprowadzić usługi spotkań z fizjoterapeutą i do naszej oferty, aby zapewnić dostęp do profesjonalnej pomocy specjalisty mieszkańcom Szczecina i okolic.

Fizjoterapia a rehabilitacja - czy oznaczają to samo?

Fizjoterapia i rehabilitacja to dziedziny medycyny mające ze sobą wiele wspólnego. Podobne mogą być zarówno wskazania (zgłoszenie się z powodu bólu narządu ruchu, stany zapalne stawów), jak i stosowane metody (masaż leczniczy, elementy terapii manualnej czy suchego igłowania). Z tego względu wiele osób używa tych pojęć zamiennie. W rzeczywistości nie są one jednak ze sobą tożsame. Fizjoterapia uznawana jest za jeden z rodzajów rehabilitacji, jednakże sama rehabilitacja to pojęcie o szerszym zakresie. Wyróżnić można nie tylko rehabilitację leczniczą (np. rehabilitacja pooperacyjna) ale i np. rehabilitację społeczną, mająca na celu integrację osób z niepełnosprawnościami ruchowymi ze społeczeństwem i ułatwianie im funkcjonowania w życiu codziennym.

W przypadku usłyszenia o konieczności poddania się rehabilitacji warto więc porozmawiać ze swoim lekarzem o zalecanych metodach. Umiejętnie wykorzystana w rehabilitacji fizjoterapia, zwłaszcza gdy odpowiednio wybiera się jej rodzaje, przynosi naprawdę doskonałe efekty w pracy z pacjentem po przebytych urazach i chorobach układu ruchu. Gabinet fizjoterapii to miejsce gdzie uzyskasz pomoc i odzyskasz nadzieję na pełną sprawność.

Kiedy wskazane jest rozpoczęcie fizjoterapii?

Fizjoterapeuci wykorzystują swoje umiejętności przede wszystkim w celu leczenia dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego i nerwowego. Ich działania  (np. terapia manualna, masaż leczniczy) mogą jednak okazać się pomocne również w przypadku problemów z układami takimi, jak sercowo-naczyniowy czy też oddechowy. Okazuje się więc, że poddanie się fizjoterapii może pomóc pacjentom odczuwającym różnego rodzaju dolegliwości ze strony wielu układów w organizmie.

Najczęstsze powody zgłoszenia się do fizjoterapeuty to:

 • Przebycie urazu, np. złamania kości
 • Schorzenia neurologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona
 • Choroby serca, przebyty zawał
 • Zwyrodnienia stawów
 • Zwyrodnienia stawów
 • Schorzenia układu oddechowego
  Zwyrodnienia stawów
 • Osteoporoza
 • Ból kręgosłupa
 • Przebyty udar mózgu
 • Odczuwanie innych dolegliwości bólowych w obrębie narządu ruchu

Zazwyczaj pacjent zgłasza się do fizjoterapeuty ze względu na zalecenia, jakie otrzymał od lekarza specjalisty zajmującego się jego przypadkiem chorobowym. Ze względu jednak na rosnącą świadomość społeczną pozytywnej roli fizjoterapii w procesie rekonwalescencji po urazach oraz łagodzenia bólu i innych pokrewnych dolegliwości, coraz częściej pacjenci sami poszukują specjalistów z tej dziedziny i zapisują się na zabiegi we własnym zakresie.

Fizjoterapia Szczecin - efekty. Dlaczego warto odwiedzić gabinet fizjoterapii?

Osoby zajmujące się zawodowo fizjoterapię muszą zdawać sobie sprawę, jak ważne jest w tej dziedzinie holistyczne spojrzenie na pacjenta. Wykorzystują bowiem tak naprawdę wiedzę z różnych specjalizacji medycznych, takich jak neurologia czy ortopedia. Tylko wtedy można w pełni osiągnąć cel, jakim jest poprawa sprawności ruchowej oraz szybszy powrót do normalnego funkcjonowania. Są to jedne z najważniejszych i wymienianych w pierwszej kolejności korzyści z poddania się serii zabiegów fizjoterapii, ale zdecydowanie niejedyne.

Wielu pacjentów pozostających pod profesjonalną opieką fizjoterapeuty uniknęło w ten sposób inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Zdarzają się sytuacje, gdy dzięki sesjom fizjoterapii udaje się opanować przypadki, które pierwotnie są kwalifikowane jako wymagające operacji.  Co więcej, ten rodzaj leczenia wymaga zaangażowania również od pacjenta. Bardzo często stanowi to zaletę - pacjenci mają większe poczucie sprawczości, kontrolę nad procesem powrotu do zdrowia oraz motywację, by stosować się do zaleceń.

Jak i gdzie znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Fizjoterapeuta to osoba, od której w dużym stopniu zależy powodzenie w procesie rekonwalescencji pacjentów po chorobach i urazach. Musi więc mieć dużą wiedzę zarówno ze swojej specjalności, jak i z pokrewnych dziedzin medycyny. Co więcej, praca w charakterze fizjoterapeuty wymaga stałego kontaktu z pacjentami, a więc również wykazania się empatią i profesjonalizmem. Współpraca pomiędzy fizjoterapeutą a pacjentem ma ogromne znaczenie dla powodzenia całego procesu terapeutycznego. W związku z tym warto poszukać osoby nie tylko wykazującej się wiedzą i doświadczeniem, ale także takiej, z którą czujemy nić porozumienia.

Obecnie, aby zostać fizjoterapeutą, należy ukończyć studia na kierunku fizjoterapia i uzyskać tytuł magistra. Nie wystarczy więc przejście krótkiego kursu. Każdy pacjent może sprawdzić kwalifikacje osoby, z którą zaczyna współpracować i nie powinien mieć większych trudności w uzyskaniu takiej informacji. Tylko osoby po studiach na kierunku fizjoterapia mają odpowiednie umiejętności do stosowania technik takich jak terapia manualna. W centrum Luxmedica zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów posiadających wszystkie wymagane uprawnienia.

Zapisz się na zabiegi fizjoterapii w Szczecinie. Profesjonalny gabinet fizjoterapii  

Fizjoterapia to jedna z najlepszych dróg do odzyskania pełnej sprawności ruchowej. Dzięki niej pacjenci po urazach, zabiegach czy przebytych schorzeniach mogą jeszcze szybciej powrócić do swoich codziennych aktywności. W centrum medycznym Luxmedica w Szczecinie oferujemy usługi z zakresu rehabilitacji w tym również fizjoterapii. Pracujemy z pacjentami zgłaszanymi różne problemy i dolegliwości, stosując indywidualnie dobrane do każdego przypadku techniki.

Jako podmiot prywatny nie wymagamy skierowania od lekarza. Jesteśmy w stanie również zająć się całym procesem diagnostyki, leczenia i rehabilitacji w jednym miejscu. Przyjmujemy dorosłych oraz dzieci, starszych pacjentów, jak i młodzież. W celu zarejestrowania na zabieg skorzystaj z podanego na stronie numeru telefonu i umów dogodny dla Ciebie termin. Już wkrótce możesz cieszyć się pełnią sprawności fizycznej, jeśli tylko zadbasz o to wspólnie z doświadczonym specjalistą!

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

Ceny zabiegów

ELEKTROSTYMULACJA - 10 ZABIEGÓW (PAKIET)
150 zł
150 zł
ELEKTROSTYMULACJA (PRYWATNE)
17 zł
17 zł
Fizjoterapia

Umów się na wizytę

Twoje Centrum Medyczne

w Szczecinie

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

luxmedica_white

Centrum Medyczne LUXMEDICA to zespół wykwalifikowanych specjalistów lekarzy oraz fizjoterapeutów, których zadaniem jest kompleksowa diagnostyka, leczenie i rehabilitacja.

Kontakt

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

 • rejestracja@luxmedica.pl

Odwiedź Nas

Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved.    |   Projekt i wykonanie wizualneprojekty.pl   |    Polityka prywatności