CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA

Ortopeda Szczecin

Poradnia ortopedyczna Szczecin

Ortopeda zajmuje się dolegliwościami układu kostno-stawowego, wadami rozwojowymi i nieprawidłowościami postawy ciała, urazów i złamań. Zapraszamy do kliniki w Szczecinie.

Ortopeda leczy takie choroby jak:

 • wady postawy
 • zmiany zwyrodnieniowe
 • zapalenia i zakażenia kości i stawów
 • reumoortopedię
 • jałowe martwice kości i osteochondrozy
 • zaopatrzenie ortopedyczne
 • złamania, skręcenia, stłuczenia i zwichnięcia np. kończyn
 • choroby zapalne kości i stawów
 • różne schorzenia kręgosłupa
 • zmiany związane z przeciążaniem stawów, jak np. zespół cieśni nadgarstka

Objawy z jakimi należy się zgłosić do Ortopedy:

 • uraz układu ruchu (złamania, zwichnięcia, skręcenia)
 • długotrwały, nawracający ból kręgosłupa, stawów, ścięgien i mięśni
 • problemy z ruchomością w stawach, obrzęki i bóle stawowe
 • problemy ze stawem barkowym, biodrowym lub kolanowym
 • wadę postawy
 • trudności z poruszaniem się
 • doszło do zakażenia tkanki kostnej i stawów

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług ortopedycznych , terminów wizyt ortopedycznej oraz rejestracji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 91 48 48 404 lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając wiadomość na adres: rejestracja@luxmedica.pl

Dodatkowe informacje dotyczące poradni ortopedycznej w Szczecinie

Kompleksowość naszych usług ortopedycznych pozwala na korzystanie z pełnego pakietu leczniczego, od diagnozy lekarskiej do zabiegów rehabilitacyjnych, a wszystko na miejscu w nowoczesnym Centrum Medycznym.

Ortopeda - kim jest? Czym się zajmuje?

Ortopeda to lekarz specjalista zajmujący się leczeniem i diagnozowaniem chorób układu kostno-stawowego, czyli narządów ruchu. Choć w powszechnej świadomości często zawód ten kojarzy się wyłącznie z leczeniem złamań, tak naprawdę ortopedia jest znacznie bardziej rozbudowaną gałęzią medycyny. W kręgu zainteresowań lekarza ortopedy znajduje się bowiem cały narząd ruchu, który jest w istocie skomplikowanym układem, na który składają się szkielet (bez czaszki), więzadła, stawy, mięśnie i nerwy. Ortopeda zajmie się więc leczeniem wielu schorzeń, m.in. zmian zwyrodnieniowych, zakażeń kości, uszkodzeniami nerwów obwodowych, a nawet wad postawy. Niektórzy lekarze tej specjalizacji posiadają tytuł doktora nauk medycznych, ale nie jest to obowiązkowe. Wielu z nich posiada również wiedzę i kompetencje z zakresu traumatologii narządu ruchu. Ta inaczej chirurgia urazowa, a więc ściśle połączona z ortopedią gałąź medycyny, która zajmie się leczeniem operacyjnym różnego rodzaju urazów (złamań, zwichnięć, skręceń, zerwania więzadeł). Wśród ortopedów wyróżniamy także ortopedów dziecięcych, a więc specjalistów, którzy posiadają dużą wiedzę z zakresu chorób dotykających najmłodszych pacjentów i na co dzień zajmują się właśnie nimi.

Ortopeda Szczecin - jak przygotować się do wizyty?

Aby zminimalizować ewentualny stres, warto zawczasu zdobyć wiedzę, jak wygląda konsultacja ortopedyczna. Każdy lekarz rozpoczyna wizytę ortopedyczną od szczegółowego wywiadu z pacjentem. Może zapytać o odczuwane dolegliwości, a także o historię leczenia w przeszłości. Następnie przeprowadza badanie fizykalne, sprawdzając ruchomość stawów i stan kręgosłupa palpacyjnie oraz korzystając z dostępnych narzędzi (np. młotka ortopedycznego). Często zdarza się, że podstawowe badanie okazuje się niewystarczające do postawienia pełnej diagnozy, dlatego następuje konieczność pogłębionej diagnostyki. Ortopeda zleca więc w takiej sytuacji dodatkowe badania. Mogą to być np. badanie USG, zdjęcie RTG czy tomografia komputerowa. Po zapoznaniu się z wynikami wszystkich badań lekarz stawia diagnozę oraz dobiera leczenie właściwe do rodzaju dysfunkcji. Stosowane metody terapii to leczenie farmakologiczne, operacyjne, a także zabiegi fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne. Wizyta w poradni ortopedycznej w Szczecinie nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy zabrać ze sobą dokumentację medyczną, jeśli taką posiadamy oraz w miarę możliwości ubrać się w odzież pozwalającą na szybkie odsłonięcie ciała. W przypadku wizyty z małymi dziećmi dobrze jest zawczasu wytłumaczyć im, gdzie się udają i czego mogą się spodziewać w gabinecie.

Ortopedia Szczecin - dlaczego warto udać się do specjalisty?

Zmiany zwyrodnieniowe stawów, urazy narządu ruchu czy też zakażenia kości to poważne sytuacje, z którymi nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samemu. Nieleczone mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, które mogą trwałe wpłynąć na sprawność ruchową pacjenta. Co więcej, z pozoru niegroźna dolegliwość może być w istocie początkiem choroby nowotworowej. Nie należy więc zwlekać, ale udać się do specjalisty posiadającego wiedzę z zakresu ortopedii, jeśli tylko zauważymy u siebie objawy wymienione w akapicie "Objawy, z jakimi należy udać się do ortopedy". Wizyta w poradni ortopedycznej na Narodowy Fundusz Zdrowia wymaga skierowania, jednak nie jest ono konieczne w przypadku wizyty prywatnej. Tym bardziej warto skorzystać z możliwości szybkiego skonsultowania swoich problemów. Co więcej, ortopedia to szeroka gałąź medycyny, w której można wyróżnić kilka specjalizacji. Są to: ortopedia dziecięca, ortopedia sportowa i ortopedia transplantologia. Do ortopedy mogą więc trafić osoby w różnym wieku. Młodzi pacjenci wymagają często kontroli rozwojowych oraz korekcji wad postawy, sportowcy narażeni są na urazy, osoby prowadzące siedzący tryb życia mają problemy ze stawami, a pacjenci w wieku podeszłym są w grupie ryzyka zmian zwyrodnieniowych. Ortopeda jest w stanie pomóc w przypadku każdej z tych dolegliwości, dlatego nie warto zwlekać z zarezerwowaniem terminu wizyty.

Poradnia ortopedyczna Szczecin 

Jeśli szukasz ortopedy w Szczecinie, serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług Centrum Luxmedica. Nasza poradnia ortopedyczna to miejsce, w którym każdy pacjent uzyska kompleksową opiekę i otrzyma profesjonalną pomoc. W jednym miejscu przeprowadzimy Cię przez cały proces od diagnostyki po leczenie i rehabilitację. Posiadamy nowoczesny sprzęt do badań, a także komfortową poczekalnię i profesjonalnie wyposażone gabinety. Nie wymagamy skierowania, a umawianie wizyt odbywa się poprzez kontakt telefoniczny lub pocztę elektroniczną. Postawienie skutecznej diagnozy i podjęcie szybkiej, a jednocześnie właściwej decyzji co do leczenia jest możliwe dzięki zdobywanemu latami doświadczeniu i nieustannie aktualizowanej wiedzy naszych specjalistów. 

Ortopeda Szczecin - umów wizytę już dziś

Z czystym sumieniem zapraszamy do skorzystania z usług poradni ortopedycznej Luxmedica. Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00. Wykonujemy również iniekcje okołostawowe oraz prowadzimy terapię czynnikami wzrostu. W naszym nowoczesnym centrum medycznym możesz zawsze liczyć na indywidualne podejście do pacjenta. Umów wizytę już teraz, kontaktując się pod podany numer telefonu lub wysyłając wiadomość na nasz adres mailowy. Luxmedica to Twoja poradnia ortopedyczna w Szczecinie.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

Dostępni lekarze ortopedzi(Szczecin)

TOMASZ POPŁAWSKI
dr n. med.

Tomasz Popławski

profil--def01
dr n.med.

Aleksander Szwed

Projekt bez tytułu (1)
dr n.med.

Joanna Trętkiewicz

Cennik usług ortopedycznych

PRYWATNA KONSULTACJA LEKARSKA
250 zł/300 zł
250 zł/300 zł
TERAPIA CZYNNIKAMI WZROSTU (PRP)
1000 zł
1000 zł
TERAPIA CZYNNIKAMI WZROSTU (PRP) DWIE OKOLICE
1500 zł
1500 zł
INIEKCJA OKOŁOSTAWOWA
80 zł
80 zł

Umów się na wizytę

Twoje Centrum Medyczne

w Szczecinie

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

luxmedica_white

Centrum Medyczne LUXMEDICA to zespół wykwalifikowanych specjalistów lekarzy oraz fizjoterapeutów, których zadaniem jest kompleksowa diagnostyka, leczenie i rehabilitacja.

Kontakt

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

 • rejestracja@luxmedica.pl

Odwiedź Nas

Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved.    |   Projekt i wykonanie wizualneprojekty.pl   |    Polityka prywatności