CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA

Rehabilitacja dzieci i niemowląt Szczecin

Rehabilitacja dzieci  (Szczecin)

Rehabilitacja  przeznaczona dla dzieci  od pierwszych dni życia, aż do wejścia w dorosłość z zaburzeniami rozwojowymi, psychoruchowymi, wadami postawy, problemami ortopedycznymi czy zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego. Profilaktyka i wczesna diagnostyka oraz odpowiednia rehabilitacja dają szanse na prawidłowy, zdrowy rozwój dziecka.

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług, terminów wizyt oraz rejestracji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 91 48 48 404 lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając wiadomość na adres: rejestracja@luxmedica.pl

Dodatkowe informacje (rehabilitacja Szczecin)

Kompleksowość naszych usług pozwala na korzystanie z pełnego pakietu leczniczego, od diagnozy lekarskiej do zabiegów rehabilitacyjnych, a wszystko na miejscu w nowoczesnym Centrum Medycznym.

Rehabilitacja dziecięca - klucz do prawidłowego rozwoju

Rozwój ruchowy to bardzo ważny aspekt ogólnego rozwoju dzieci i niemowląt. Niestety nie zawsze przebiega on w sposób prawidłowy. Różne anomalie w tym obszarze mogą na późniejszym etapie doprowadzić nawet do poważnych dysfunkcji narządu ruchu. Wpływa to nie tylko na obecne trudności w życiu dziecka, ale również może skutkować problemami z poruszaniem się w życiu dorosłym. Dlatego tak ważne jest, aby obserwować dziecko i na bieżąco reagować na wszelkie nieprawidłowości. Jeśli cokolwiek nas niepokoi, warto udać się do specjalisty od fizjoterapii dzieci i młodzieży. Tym bardziej że układ ruchu w wieku dziecięcym jest jeszcze bardzo plastyczny i wiele zmian udaje się nie tylko zatrzymać, ale też całkowicie odwrócić. Na rehabilitację nigdy nie jest więc za wcześnie i skierowana jest ona do dzieci w każdym wieku - również małych dzieci w pierwszych tygodniach życia. 

Metody rehabilitacji dzieci

W rehabilitacji i fizjoterapii dziecięcej korzysta się z różnych metod, które mają za zadanie zwalczyć nieprawidłowości oraz wzmocnić narząd ruchu. W naszej pracy korzystamy z wypracowanych naukowo metod, które dają udokumentowane rezultaty w terapii najmłodszych pacjentów. Są to m.in.:

NDT-Bobath, czyli usprawniająca rehabilitacja neurologiczna
Masaże kręgosłupa i innych partii ciała
Terapia integracji sensorycznej
Ćwiczenia z zakresu gimnastyki korekcyjnej

Co jest jeszcze dla nas ważne w pracy z dziećmi?

Niemowlęta, dzieci oraz młodzież w wieku szkolnym to szczególna grupa pacjentów. W centrum Luxmedica stawiamy przede wszystkim na współpracę z dziećmi i ich rodzicami. Ważna dla nas jest oparta na wzajemnym zaufaniu i szacunku komunikacja, zarówno z małym pacjentem, jak i jego opiekunami. Zdajemy sobie bowiem sprawę z ogromnej roli rodzica w całym procesie rehabilitacji, polegającej między innymi na powtarzaniu określonych ćwiczeń w warunkach domowych. Staramy się również dbać o komfort dzieci, zwłaszcza niemowląt i przedszkolaków, dla których każdy kontakt z placówkami medycznymi może stanowić źródło stresu. Cały proces rehabilitacji jest więc nastawiony na osiągnięcie celów zdrowotnych przy maksymalnym dbaniu o samopoczucie psychiczne zgłaszających się do nas pacjentów. Stawiamy na przyjazne podejście, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich standardów medycznych i maksymalizacji efektów terapeutycznych.

Rehabilitacja dzieci Szczecin - z jakimi problemami warto się zgłosić?

Pierwszym ogniwem łączącym dziecko z placówką są zawsze rodzice i opiekunowie. To oni jako mający największy kontakt z dzieckiem są w stanie zauważyć coś niepokojącego w jego rozwoju psychoruchowym. Choć każdy maluch rozwija się we własnym tempie, jeśli jego rozwój w dużym stopniu odbiega od rówieśników, warto sprawdzić, czy mieści się w normie rozwojowej. Warto więc skonsultować się z fizjoterapeutą zawsze wtedy, gdy coś w rozwoju dziecka nas niepokoi, a dodatkowo obecnie można wyróżnić grupę problemów, z jakimi najczęściej mają do czynienia rehabilitanci dziecięcy:

Wady postawy
Szpotawe lub koślawe kolana
Płaskostopie
Problemy z zaburzeniami napięcia mięśniowego 
Przebyte urazy lub operacje ortopedyczne

Niepokoić może również silna niechęć do podejmowania przez dziecko jakiekolwiek aktywności fizycznej.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

  • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

Rehabilitacja dzieci

reh-dzieci01

Terapia manualna

reh-dzieci03

Gimnastyka korekcyjna

reh-dzieci03

Ćwiczenia ogólnorozwojowe

Umów się na wizytę

Twoje Centrum Medyczne w Szczecinie

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

  • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

luxmedica_white

Centrum Medyczne LUXMEDICA to zespół wykwalifikowanych specjalistów lekarzy oraz fizjoterapeutów, których zadaniem jest kompleksowa diagnostyka, leczenie i rehabilitacja.

Kontakt

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

  • +48 91 48 48 404

  • rejestracja@luxmedica.pl

Odwiedź Nas

Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved.    |   Projekt i wykonanie wizualneprojekty.pl   |    Polityka prywatności