CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
USG Szczecin | Doppler Szczecin
USG Doppler (Szczecin)
USG to badanie ultrasonograficzne, metoda, która pozwala na bezpieczne i nieinwazyjne zajrzenie w głąb ludzkiego ciała. USG wykorzystuje działanie fal ultradźwiękowych. USG ma zastosowanie w takich dziedzinach jak: ginekologia, położnictwo, kardiologia, badania naczyniowe, ortopedia, urologia.
Wykonujemy badania:
- badanie USG stawu łokciowego (Szczecin)
- badanie USG stawu barkowego (Szczecin)
- badanie USG stawu biodrowego (Szczecin)
- badanie USG stawu kolanowego (Szczecin)
- badanieUSG stawu skokowego (Szczecin)
- badanieUSG nadgarstka (Szczecin)
- badania USG ramienia (Szczecin)
- badania USG przedramienia (Szczecin)
- badania USG uda (Szczecin)
- badania USG podudzia (Szczecin)
- badania USG ścięgna Achillesa (Szczecin)
- badania USG Doppler tętnic szyjnych (Szczecin)
- badania USG Doppler tętnic kończyn dolnych (Szczecin)
- badania USG Doppler żył kończyn dolnych (Szczecin)
- badanie USG tarczycy (Szczecin)
- badanie USG jamy brzusznej (Szczecin)
Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług, terminów wizyt oraz rejestracji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 91 48 48 404 lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając wiadomość na adres: rejestracja@luxmedica.pl
Dodatkowe informacje o USG
Kompleksowość naszych usług pozwala na korzystanie z pełnego pakietu leczniczego, od diagnozy lekarskiej do zabiegów rehabilitacyjnych, a wszystko na miejscu w nowoczesnym Centrum Medycznym.
Ultrasonografia - dlaczego warto z niej korzystać?
Badania takie, jak USG to podstawa we współczesnej diagnostyce medycznej. Doświadczony specjalista radiologii jest w stanie za jego pomocą wykryć wiele problemów zdrowotnych w tym zmiany nowotworowe. Badania tego typu mogą być wykonywane na niemal dowolnych narządach. W ofercie gabinetów lekarskich (gabinet prywatny, dom lekarski, przychodnia) znajdziemy więc m.in. USG tkanek miękkich, USG jąder, USG piersi, USG serca (wykonywane na zlecenie kardiologa, podobnie jak echo serca), USG układu moczowego (pęcherza moczowego), tkanki podskórnej, węzłów chłonnych czy dróg żółciowych. USG jąder oraz USG piersi warto wykonać profilaktycznie w ramach przeciwdziałania nowotworom.
USG jamy brzusznej - jak się przygotować?
USG to jedno z podstawowych badań należących do diagnostyki obrazowej. Wykonuje je radiolog lub lekarz w trakcie specjalizacji z tej dziedziny. Jednym z najczęściej wykonywanych rodzajów USG jest USG brzucha. Pozwala ono rozpoznać przyczynę wielu dolegliwości mogących wystąpić w tym obszarze. Jak się do niego przygotować, aby nie zaburzyć wyniku? Sprawdź nasz poradnik.
USG jamy brzusznej - kiedy się je wykonuje?
USG brzucha to jedno z badań ultrasonograficznych wykorzystujących fale ultradźwiękowe do obrazowania tkanek organizmu. Pozwala ocenić stan narządów wewnętrznych zlokalizowanych w obrębie jamy brzusznej. Są to m.in. wątroba, trzustka czy pęcherz moczowy. Lekarz jest w stanie ocenić budowę narządów i sprawdzić, czy nie ma w nich żadnych niepokojących zmian. Na badanie to można dostać skierowania od lekarza lub też zgłosić się na nie samemu w przypadku wystąpienia dolegliwości takich jak bóle brzucha, biegunki i wymioty, trudności z oddawaniem moczu czy też obecność w nim krwi. USG jamy brzusznej jest badaniem nieinwazyjnym i w pełni bezpiecznym. Należy jednak odpowiednio się do niego przygotować, aby nie zaburzyć prawidłowości wyniku.
Przygotowywanie do USG jamy brzusznej
Najbardziej powszechną przeszkodą w uzyskaniu klarownego obrazu USG jest zaleganie w żołądku, dwunastnicy lub jelitach treści pokarmowej. Aby temu zapobiec, należy zastosować się do poniższych zaleceń.
Na dzień przed badaniem: Na dzień, a nawet na dwa przed wyznaczonym terminem badania, stosuj lekkostrawną dietę. Ogranicz spożycie błonnika oraz potraw ciężkostrawnych i wzdymających. Unikaj surowych warzyw i owoców, ciemnego pieczywa i napojów gazowanych. Po posiłkach możesz zażyć środki ułatwiające wydalanie gazów jelitowych. Niezalecane jest również picie alkoholu oraz palenie papierosów.
W dniu badania: Na USG jamy brzusznej trzeba zgłosić się na czczo. Oznacza to, że ostatni posiłek powinieneś zjeść maksymalnie 8 godzin przed badaniem. Ta sama zasada dotyczy przyjmowania płynów innych niż woda niegazowana. Nie pij alkoholu, nie pal papierosów ani nie żuj gumy, aby nie pobudzać układu pokarmowego. Przyjmowane stale leki można zażyć o zwykłej porze. Osoby ze skłonnością do wzdęć mogą przyjąć preparat im przeciwdziałający, np. Espumisan. Co ważne, na badanie należy zgłosić się z pełnym pęcherzem. Dzięki temu lekarz jest w stanie ocenić i zmierzyć również narządy miednicy mniejszej.
USG Szczecin. Jak przebiega badanie?
USG brzucha to badanie nieinwazyjne i bezbolesne. Pacjent kładzie się na kozetce i odsłania okolice brzucha. Lekarz nanosi na skórę pacjenta oraz na głowicę aparatu ultrasonograficznego specjalny żel ułatwiający badanie. Następnie przykłada głowicę do ciała pacjenta i przesuwa nią, oceniając obraz wyświetlany na specjalnym monitorze. Badanie nie wiąże się z dyskomfortem, a po jego wykonaniu można od razu powrócić do zwykłych zajęć. Dotyczy to również normalnego jedzenia i picia. Wynik należy dostarczyć lekarzowi, który zlecił badanie, a w przypadku wykonywania go na życzenie, umówić się na ocenę wyników wspomaganą badaniem palpacyjnym i analizą rezultatów poprzednich badań.
USG Doppler (Szczecin)
USG Doppler (znane również jako badanie dopplerowskie lub badanie USG Dopplera) to bezbolesne i nieinwazyjne badanie stosowane w diagnostyce obrazowej, a dokładniej w ultrasonografii.
Umożliwia dokładne zbadanie naczyń krwionośnych wraz z oceną przepływu krwi. Jest więc stosowane w diagnostyce chorób układu krążenia, m.in. zakrzepicy czy miażdżycy.
USG Doppler - na czym polega?
Badania ultrasonograficzne z użyciem głowicy dopplerowskiej umożliwiają ocenę przepływu krwi w żyłach. Wykorzystują w tym celu tzw. efekt Dopplera. Polega on na odbijaniu się fal ultradźwiękowych wysłanych przez głowicę aparatu, które przenikają ciało, a następnie odbijają się od płynącej krwi i powracają do głowicy.
Aparaty USG rejestrują częstotliwość tych fal, a następnie przedstawiają je w formie graficznej. Lekarz wykonujący badanie jest więc w stanie wychwycić zaburzenia przepływu krwi, takie jak jej zablokowanie lub cofanie.
Rodzaje USG Doppler
USG dopplerowskie może być wykonane w różnych miejscach na ciele. Badania, które wykonujemy, to:
badania USG Doppler tętnic szyjnych
badania USG Doppler tętnic kończyn dolnych
badania USG Doppler żył kończyn dolnych
W każdym przypadku odmienne będą wskazania do badania. Doppler żył i tętnic szyjnych pozwala wykryć przyczynę zawrotów głowy i innych objawów natury neurologicznej, natomiast Doppler kończyn dolnych lub kończyn górnych stosowany jest najczęściej gdy wystąpiły obrzęki tych miejsc.
Przebieg badania USG Doppler
Badanie USG Doppler żył i tętnic ma podobny przebieg do każdego innego badania USG. Pacjent jest proszony o odsłonięcie badanego miejsca i przyjęcie odpowiedniej pozycji (najczęściej leżącej). Następnie lekarz aplikuje na ciało pacjenta oraz głowicę aparatu specjalny żel i zaczyna jeździć nią po skórze pacjenta, dostosowując siłę nacisku do głębokości obrazowanych struktur.
Badanie USG Doppler żył i tętnic jest dla pacjenta całkowicie bezbolesne, a jego wynik dostępny już kilka minut po zakończeniu całego procesu
Przygotowanie do badania
Dopplerowskie USG żył lub tętnic nie wymaga specjalnego przygotowania. Zarówno przed USG żył kończyn dolnych, kończyn górnych, jak i szyjnych można przyjąć te same leki, co zwykle.
USG Doppler Szczecin - co diagnozuje?
USG Doppler ma na celu ocenę, czy krew w naczyniach krwionośnych przemieszcza się prawidłowo.
Chodzi więc o to, czy gdzieś przepływ krwi nie jest zablokowany. Podczas wykonywanych u pacjenta badań dopplerowskich jest więc możliwość wykrycia obecności złogów miażdżycowych, nieprawidłowego funkcjonowania zastawek, a nawet wad wrodzonych serca.
Dzięki temu badaniu można odpowiednio wcześnie zdiagnozować i wyleczyć ewentualne schorzenie związane z nieprawidłowym przepływem krwi w naczyniach żylnych czy też tętnicach.
Kiedy warto wykonać USG Doppler?
Wskazania do badania kończyn dolnych lub górnych to przede wszystkim:
Bóle i obrzęki w kończynach górnych lub dolnych
Uczucie ciężkości nóg
Zaczerwienienie kończyn
Unieruchomienie kończyn związane z przebytym urazem lub zabiegiem
Wskazania do badania USG Doppler tętnic szyjnych to natomiast:
Zawroty głowy
Omdlenia
Zaburzenia pamięci
Podwyższone ciśnienie krwi
Kiedy warto wykonaBadanie USG Doppler w Szczecinieć USG Doppler?
W Centrum Luxmedica Szczecin wykonywany jest każdy rodzaj badania USG, w tym USG z wykorzystaniem głowicy dopplerowskiej.
Nie wymagamy skierowania, a rejestracja możliwa jest pod numerem telefonu podanym poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem usług i w razie potrzeby umówienia na wizytę do jednego z naszych specjalistów.
USG Doppler może uratować zdrowie, a nawet życie - jeśli więc masz do niego wskazania, nie czekaj, ale udaj się do pracowni ultrasonograficznej.
USG informacje
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00
CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn
+48 91 48 48 404
Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,
Dostępni lekarze (USG)

dr n. med.
Karina Chibowska
USG

lek. med.
Dominik Skupiński
USG
Cennik
Umów się na wizytę
Twoje Centrum Medyczne
w Szczecinie
CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00
CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn
+48 91 48 48 404
Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,
Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved. | Powered by creativeforyou.pl | Polityka prywatności