×

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA

USG Szczecin

USG (Szczecin)

USG to badanie ultrasonograficzne, metoda, która pozwala na bezpieczne i nieinwazyjne zajrzenie w głąb ludzkiego ciała. USG wykorzystuje działanie fal ultradźwiękowych. USG ma zastosowanie w takich dziedzinach jak: ginekologia, położnictwo, kardiologia, badania naczyniowe, ortopedia, urologia.

Wykonujemy badania:

 • USG stawu łokciowego (Szczecin)
 • USG stawu barkowego (Szczecin)
 • USG stawu biodrowego (Szczecin)
 • USG stawu kolanowego (Szczecin)
 • USG stawu skokowego (Szczecin)
 • USG nadgarstka (Szczecin)
 • USG ramienia (Szczecin)
 • USG przedramienia (Szczecin)
 • USG uda (Szczecin)
 • USG podudzia (Szczecin)
 • USG ścięgna Achillesa (Szczecin)
 • USG Doppler tętnic szyjnych (Szczecin)
 • USG Doppler tętnic kończyn dolnych (Szczecin)
 • USG Doppler żył kończyn dolnych (Szczecin)
 • USG tarczycy (Szczecin)
 • USG jamy brzusznej (Szczecin)

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług, terminów wizyt oraz rejestracji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 91 48 48 404 lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając wiadomość na adres: rejestracja@luxmedica.pl

Dodatkowe informacje o USG

Kompleksowość naszych usług pozwala na korzystanie z pełnego pakietu leczniczego, od diagnozy lekarskiej do zabiegów rehabilitacyjnych, a wszystko na miejscu w nowoczesnym Centrum Medycznym.

USG jamy brzusznej - jak się przygotować?

USG jamy brzusznej to jedno z podstawowych badań należących do diagnostyki obrazowej. Pozwala rozpoznać przyczynę wielu dolegliwości mogących wystąpić w tym obszarze. Jak się do niego przygotować, aby nie zaburzyć wyniku? Sprawdź nasz poradnik.

USG jamy brzusznej - kiedy się je wykonuje?

USG brzucha to jedno z badań ultrasonograficznych wykorzystujących fale ultradźwiękowe do obrazowania struktur organizmu. Pozwala ocenić stan narządów wewnętrznych zlokalizowanych w obrębie jamy brzusznej. Są to m.in. wątroba, trzustka czy pęcherz moczowy. Lekarz jest w stanie ocenić budowę narządów i sprawdzić, czy nie ma w nich żadnych niepokojących zmian. Na badanie to można dostać skierowania od lekarza lub też zgłosić się na nie samemu w przypadku wystąpienia dolegliwości takich jak bóle brzucha, biegunki i wymioty, trudności z oddawaniem moczu czy też obecność w nim krwi. USG jamy brzusznej jest badaniem nieinwazyjnym i w pełni bezpiecznym. Należy jednak odpowiednio się do niego przygotować, aby nie zaburzyć prawidłowości wyniku.

Przygotowywanie do USG jamy brzusznej

Najbardziej powszechną przeszkodą w uzyskaniu klarownego obrazu USG jest zaleganie w żołądku, dwunastnicy lub jelitach treści pokarmowej. Aby temu zapobiec, należy zastosować się do poniższych zaleceń.

Na dzień przed badaniem
Na dzień, a nawet na dwa przed wyznaczonym terminem badania, stosuj lekkostrawną dietę. Ogranicz spożycie błonnika oraz potraw ciężkostrawnych i wzdymających. Unikaj surowych warzyw i owoców, ciemnego pieczywa i napojów gazowanych. Po posiłkach możesz zażyć środki ułatwiające wydalanie gazów jelitowych. Niezalecane jest również picie alkoholu oraz palenie papierosów.

W dniu badania
Na badanie USG jamy brzusznej trzeba zgłosić się na czczo. Oznacza to, że ostatni posiłek powinieneś zjeść maksymalnie 8 godzin przed badaniem. Ta sama zasada dotyczy przyjmowania płynów innych niż woda niegazowana. Nie pij alkoholu, nie pal papierosów ani nie żuj gumy, aby nie pobudzać układu pokarmowego. Przyjmowane stale leki można zażyć o zwykłej porze. Osoby ze skłonnością do wzdęć mogą przyjąć preparat im przeciwdziałający, np. Espumisan. Co ważne, na badanie należy zgłosić się z pełnym pęcherzem. Dzięki temu lekarz jest w stanie ocenić i zmierzyć również narządy miednicy mniejszej.

Jak przebiega badanie USG?

USG brzucha to badanie nieinwazyjne i bezbolesne. Pacjent kładzie się na kozetce i odsłania okolice brzucha. Lekarz nanosi na skórę pacjenta oraz na głowicę aparatu ultrasonograficznego specjalny żel ułatwiający badanie. Następnie przykłada głowicę do ciała pacjenta i przesuwa nią, oceniając obraz wyświetlany na specjalnym monitorze. Badanie nie wiąże się z dyskomfortem, a po jego wykonaniu można od razu powrócić do zwykłych zajęć. Dotyczy to również normalnego jedzenia i picia. Wynik należy dostarczyć lekarzowi, który zlecił badanie, a w przypadku wykonywania go na życzenie, umówić się na ocenę wyników wspomaganą badaniem palpacyjnym i analizą rezultatów poprzednich badań.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

Dostępni lekarze (USG)

Karina-Chibowska
dr n. med.

Karina Chibowska

Dominik-Skupiński2
lek. med.

Dominik Skupiński

Cennik

USG stawu łokciowego
250 zł
250 zł
USG stawu barkowego
250 zł
250 zł
USG stawu biodrowego
250 zł
250 zł
USG stawu kolanowego
250 zł
250 zł
USG stawu skokowego
250 zł
250 zł
USG nadgarstka
250 zł
250 zł
USG ramienia
250 zł
250 zł
USG przedramienia
250 zł
250 zł
USG uda
250 zł
250 zł
USG podudzia
250 zł
250 zł
USG ścięgna Achillesa
250 zł
250 zł
USG Doppler tętnic szyjnych
250 zł
250 zł
USG Doppler tętnic kończyn dolnych
250 zł
250 zł
USG Doppler żył kończyn dolnych
250 zł
250 zł
USG tarczycy
250 zł
250 zł
USG jamy brzusznej
250 zł
250 zł
USG węzłów chłonnych
250 zł
250 zł

Umów się na wizytę

Twoje Centrum Medyczne

w Szczecinie

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

luxmedica_white

Centrum Medyczne LUXMEDICA to zespół wykwalifikowanych specjalistów lekarzy oraz fizjoterapeutów, których zadaniem jest kompleksowa diagnostyka, leczenie i rehabilitacja.

Kontakt

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

 • rejestracja@luxmedica.pl

Odwiedź Nas

Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved.    |   Powered by creativeforyou.pl   |    Polityka prywatności