CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA

Ortopeda dziecięcy Szczecin

Poradnia ortopedii dziecięcej Szczecin

Ortopeda to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu ruchu. Wśród tej grupy lekarzy wyróżnić możemy ortopedę dziecięcego, który na co dzień pracuje z najmłodszymi pacjentami. W ofercie centrum Luxmedica znajduje się możliwość skorzystania z wizyty u tego specjalisty, zawsze wtedy, gdy rodzice zauważą taką potrzebę.

Ortopeda dziecięcy leczy takie choroby jak:

 • Wady postawy
 • Nieprawidłowa budowa stawów biodrowych
 • Płaskostopie
 • Koślawe i szpotawe kolana
 • Zapalenia kości i stawów
 • Zmiany spowodowane przez przeciążenie stawów
 • Urazy, kontuzje, złamania, zwichnięcia
 • Powikłania po leczeniu operacyjnym
 • Wady rozwojowe
 • Asymetria w wyglądzie narządów ruchu
 • Obrzęki i bóle narządów ruchu

Objawy z jakimi należy się zgłosić do Ortopedy:

 • Odczuwanie przez dziecko dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa lub w obrębie innych narządów ruchu
 • Obserwacja u dziecka nieprawidłowej postawy, podejrzenie skrzywienia kręgosłupa lub płaskostopia
 • Zauważenie asymetrii w wyglądzie kończyn
 • Nieprawidłowy rozwój ruchowy względem norm dla danej grupy wiekowej
 • Problemy z poruszaniem się
 • Zakażenie tkanki kostnej lub stawów
 • Urazy lub kontuzja oraz przebycie operacji i potrzeba zaplanowania rehabilitacji

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług ortopedii dziecięcej , terminów wizyt ortopedycznej oraz rejestracji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 91 48 48 404 lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając wiadomość na adres: rejestracja@luxmedica.pl

Dodatkowe informacje - ortopeda dziecięcy Szczecin

Usługa ortopedy dziecięcego w naszym centrum świadczona jest kompleksowo i w wysokim standardzie. Umożliwiamy skorzystanie z pełnego pakietu leczniczego, od diagnozy lekarskiej po zabiegi rehabilitacyjne. Wszystkie usługi świadczone są przez wykwalifikowany personel na terenie nowoczesnego Centrum Medycznego. Zapraszamy do skorzystania z wizyty u ortopedy dziecięcego w Szczecinie.

Ortopeda dziecięcy Szczecin - jak przygotować się do wizyty?

Wizyta u lekarza może być dla niektórych dzieci stresującym przeżyciem. W centrum medycznym Luxmedica dokładamy jednak wszelkich starań, aby pobyt w gabinecie był jak najbardziej komfortowym przeżyciem dla małego pacjenta oraz jego rodziców. Ważnym elementem przygotowania dziecka na wizytę jest rozmowa z nim i wytłumaczenie, gdzie i po co się udaje. Należy również ubrać pociechę w odzież pozwalającą na szybkie odkrycie danych partii ciała. Pamiętać trzeba też o zabraniu ze sobą książeczki zdrowia oraz innej dokumentacji medycznej. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie ortopeda dziecięcy (Szczecin) przeprowadzi wywiad z rodzicami pacjenta lub z nim samym, jeśli jego wiek na to pozwala. Następnie przystąpi do wykonywania koniecznych badań oraz w razie potrzeby do innych czynności, np. iniekcji leku przeciwbólowego.

Ortopeda dziecięcy - czym się zajmuje?

Ortopeda dziecięcy zajmuje się leczeniem zaburzeń układu kostno-stawowego u pacjentów poniżej 18 roku życia. Do lekarza tego można więc zgłosić się zarówno z wadami postawy, jak i w przypadku odczuwania poważniejszych dolegliwości. Rolą ortopedy dziecięcego jest wszechstronne i kompleksowe spojrzenie na układ ruchu najmłodszych pacjentów. Podczas wizyty mogą oni liczyć na diagnostykę oraz leczenie wad wrodzonych, schorzeń nabytych czy też kontuzji sportowych. Potrzeba wyodrębnienia specjalisty zajmującego się wyłącznie dziećmi powstała w wyniku zauważenia, że choroby kości i stawów mają w ich przypadku inny przebieg, niż u dorosłych. Co więcej, mają one też inny charakter u pacjentów w wieku wczesnoszkolnym, a inny u nastolatków. Ortopeda dziecięcy Szczecin patrzy na każdy przypadek indywidualnie i holistycznie, dbając również o element profilaktyki.

Ortopeda dziecięcy - korygowanie wad postawy

Ortopeda dziecięcy zajmuje się szeroko pojętym leczeniem dysfunkcji układu ruchu. Będzie więc właściwym specjalistą do zgłoszenia się również w przypadku zauważenia u dziecka nieprawidłowej postawy. Obecnie problem ten dotyczy bardzo wielu dzieci, zwłaszcza w wieku szkolnym. Specjalista z dziedziny ortopedii już na pierwszej wizycie ocenia wzrokowo stan pacjenta, a także zleca i wykonuje odpowiednie badania (np. RTG, rezonans magnetyczny). W naszym centrum posiadamy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, który umożliwia szybkie wykrywanie skrzywienia kręgosłupa we wszystkich odcinkach, dzięki czemu już na wczesnym etapie możliwe jest podjęcie terapii. Lekarz ortopeda dziecięcy zajmuje się dobraniem odpowiedniego leczenia, w tym fizjoterapii, czy (w niektórych przypadkach) zabiegów operacyjnych.

Dodatkowe informacje - ortopeda dziecięcy Szczecin

Dodatkowe informacje - ortopeda dziecięcy Szczecin
Usługa ortopedy dziecięcego w naszym centrum świadczona jest kompleksowo i w wysokim standardzie. Umożliwiamy skorzystanie z pełnego pakietu leczniczego, od diagnozy lekarskiej po zabiegi rehabilitacyjne.

Wszystkie usługi świadczone są przez wykwalifikowany personel na terenie nowoczesnego Centrum Medycznego. Zapraszamy do skorzystania z wizyty u ortopedy dziecięcego w Szczecinie.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

Dostępni lekarze ortopedzi(Szczecin)

TOMASZ POPŁAWSKI
dr n. med.

Tomasz Popławski

profil--def01
dr n.med.

Aleksander Szwed

Cennik usług ortopedycznych

PRYWATNA KONSULTACJA LEKARSKA
250 zł/300 zł
250 zł/300 zł
TERAPIA CZYNNIKAMI WZROSTU (PRP)
1000 zł
1000 zł
TERAPIA CZYNNIKAMI WZROSTU (PRP) DWIE OKOLICE
1500 zł
1500 zł
INIEKCJA OKOŁOSTAWOWA
80 zł
80 zł

Umów się na wizytę

Twoje Centrum Medyczne

w Szczecinie

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

luxmedica_white

Centrum Medyczne LUXMEDICA to zespół wykwalifikowanych specjalistów lekarzy oraz fizjoterapeutów, których zadaniem jest kompleksowa diagnostyka, leczenie i rehabilitacja.

Kontakt

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

 • rejestracja@luxmedica.pl

Odwiedź Nas

Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved.    |   Projekt i wykonanie wizualneprojekty.pl   |    Polityka prywatności