CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA

Dermatolog Szczecin

Dermatolog(Szczecin)

Dermatolog diagnozuje i leczy różne zmiany skórne.

Dermatolog Leczy takie choroby jak:

Objawy z jakimi należy udać się do dermatologa:

 • zmiany skórne takie jak zaskórniki, pryszcze, pęcherze, krostki, nadżerki
 • pogorszenie stanu skóry nadmierne przesuszenie, nadwrażliwość
 • nadmierne łuszczenie się naskórka
 • nadmierny łojotok
 • łupież i szybkie przetłuszczanie się włosów
 • nadmierne wypadanie włosów
 • nowe znamiona i brodawki
 • świąd skóry
 • pogorszenie się stanu paznokci lub zmianę ich wyglądu

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług, terminów wizyt oraz rejestracji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 91 48 48 404 lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając wiadomość na adres: rejestracja@luxmedica.pl

Dodatkowe informacje

Kompleksowość naszych usług pozwala na korzystanie z pełnego pakietu leczniczego, od diagnozy lekarskiej do zabiegów rehabilitacyjnych, a wszystko na miejscu w nowoczesnym Centrum Medycznym.

Dermatolog Szczecin - kim jest i jakie choroby leczy?

Dermatolog to lekarz zajmujący się diagnostyką, profilaktyką oraz leczeniem chorób skóry. W jego kompetencji leży również leczenie schorzeń włosów oraz paznokci. Do dermatologa można udać się także z przypadkami chorób ogólnoustrojowych, które manifestują się zmianami wtórnymi. Dermatologia to ważna i bardzo potrzebna dziedzina medycyny. Praca w tym zawodzie wymaga ukończenia studiów medycznych, a następnie odbycia specjalizacji z zakresu dermatologii i wenerologii. Specjalizacje powiązane z dermatologią to m.in. kosmetologia i medycyna estetyczna. W przypadku najmłodszych pacjentów właściwym specjalistą będzie zaś dermatolog dziecięcy badający zmiany typowe dla młodego wieku.

Kiedy warto zgłosić się do dermatologa?

Konsultacja dermatologiczna zalecana jest w każdym przypadku pogorszenia się stanu skóry. Chodzi tu m.in. o sytuacje, gdy stała się ona sucha i zaczerwieniona, pojawiają się krostki lub swędzenie. Wskazaniem do wizyty w poradni dermatologicznej w Szczecinie może być również nadmierna potliwość czy też wypadanie włosów lub łamliwość paznokci. Osoby, które cierpią na choroby przewlekłe, takie jak atopowe zapalenie skóry lub łuszczycę powinny odwiedzać tego specjalistę regularnie. Również posiadanie licznych znamion i pieprzyków na skórze kwalifikuje do corocznej kontroli ich stanu po sezonie letnim. Bezwzględnie trzeba zaś wybrać się do lekarza, jeśli jakieś znamię zaczyna się powiększać lub zmieniać kształt. Warto pamiętać, że czasem poprzez objawy skórne dają nam o sobie znać choroby ogólnoustrojowe, w tym nawet nowotwory.

Poradnia dermatologiczna Szczecin - jak wygląda wizyta?

Dermatolog Szczecin rozpocznie wizytę od przeprowadzenia wywiadu, czyli krótkiej rozmowy z pacjentem. Pytania, które może żądać, dotyczą m.in. celu wizyty czy leczenia odbywanego w przeszłości. Następnie przystąpi do oględzin miejsc zmienionych chorobowo. Podczas tego badania specjalista dermatolog często korzysta z dermatoskopu. Jest to urządzenie, które naświetla i powiększa zmiany skórne. Badanie to jest bezinwazyjne i bezbolesne. W ramach przygotowania do wizyty należy zrezygnować z zakładana makijażu oraz zgolić zarost, aby ułatwić lekarzowi dokładne obejrzenie naskórka. Bywają sytuacje, w których niezbędna jest dalsza pogłębiona diagnostyka. Jeśli dermatolog stwierdzi, że istnieje taka konieczność, skieruje pacjenta na badania krwi lub pobierze od niego materiał w celu oceny pod mikroskopem.

Jakie są dostępne metody leczenia w dermatologii?

Współczesna dermatologia dysponuje wieloma metodami leczenia chorób skóry, włosów i paznokci. Właściwą metodę dobiera zawsze lekarz, biorąc pod uwagę konkretne schorzenie i ogólny stan pacjenta. W przypadku chorób o podłożu wirusowym lub bakteriologicznym może zdecydować o podaniu doustnych leków przeciwwirusowych, lub antybiotykoterapii. Bardzo często w dermatologii stosuje się również maści, żele i kremy o działaniu powierzchniowym. W przypadku niektórych zmian konieczny może okazać się zabieg laserowy lub wymrażanie. Czasami lekarz skieruje pacjenta na wycięcie zmiany, szczególnie w przypadku złośliwych nowotworów. Poradnia dermatologiczna Szczecin to również właściwe miejsce do uzyskania porad na temat pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Warto pamiętać, że w tym miejscu zawsze uzyskasz pomoc, jeśli cokolwiek w ich stanie Cię niepokoi.


Poradnia dermatologiczna Szczecin - zapisz się na wizytę

Objawy skórne mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, a na dodatek stanowić oznakę poważnej choroby. Nie należy więc ich ignorować, ale jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Wcześnie wykryte zmiany nadają się do całkowitego wyleczenia, a pacjent szybko może odzyskać radość życia. Zapraszamy na wizytę do poradni dermatologicznej w Szczecinie, w której specjaliści z zakresu dermatologii i wenerologii kompleksowo zajmą się Twoją skórą. Nie wymagamy skierowania i zapewniamy możliwość zrobienia badań oraz przebycia terapii w jednym miejscu. To prosta droga do utrzymania zdrowia, dobrego samopoczucia oraz doskonałej kondycji skóry, bez trądziku i przebarwień. Zapoznaj się z informacjami na stronie i skontaktuj pod podanym numerem telefonu w celu ustalenia terminu wizyty. Poradnia dermatologiczna Szczecin to Twoje nowe centrum dbania o skórę!

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

Wyszukano po: konsultacja dermatologiczna, choroby skóry, umów wizytę, medycyny estetycznej

Dostępni lekarze(dermatolodzy)

Jan Fiedorowicz
dr n.med.

Jan Fiedorowicz

Projekt bez tytułu - 2022-09-08T135900.180
lek.med.

Iwona Bielawska-Wierzbińska

Cennik (dermatolog)

PRYWATNA KONSULTACJA LEKARSKA
220 zł
220 zł

Umów się na wizytę

Twoje Centrum Medyczne

w Szczecinie

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

luxmedica_white

Centrum Medyczne LUXMEDICA to zespół wykwalifikowanych specjalistów lekarzy oraz fizjoterapeutów, których zadaniem jest kompleksowa diagnostyka, leczenie i rehabilitacja.

Kontakt

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

 • rejestracja@luxmedica.pl

Odwiedź Nas

Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved.    |   Projekt i wykonanie wizualneprojekty.pl   |    Polityka prywatności