×
CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA

Specjalista chorób wewnętrznych(internista)

Specjalista chorób wewnętrznych(innternista)

Specjalista chorób wewnętrznych Szczecin (internista) zajmuje się pacjentami, którzy cierpią z powodu dolegliwości płynących z narządów wewnętrznych.

Leczy takie choroby jak:

 • nadciśnienie tętnicze
 • choroby układu krążenia
 • choroby układu moczowego
 • choroby płuc i układu oddechowego
 • choroby układu pokarmowego
 • astma oskrzelowa
 • zakażenia dróg oddechowych
 • miażdżyca
 • zakrzepica
 • cukrzyca i choroby trzustki
 • osteoporoza
 • choroba Hashimoto
 • choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego
 • choroby narządów wydzielania wewnętrznego
 • choroby reumatyczne
 • hematologia

Objawy z jakimi należy udać się do internisty: (Szczecin)

 • silny ból brzucha, przewlekłe wymioty lub biegunka, zmiana barwy moczu lub stolca utrzymująca się gorączka
 • długo trwający kaszel– mniejsza tolerancja wysiłku, szybkie męczenie się, uczucie kołatania serca
 • zmiany skórne
 • dolegliwości bólowe gardła, nieżyt nosa (katar), długotrwałe powiększenie węzłów chłonnych
 • ból ucha, zaburzenia słyszenia
 • zwiększone pragnienie, zmiana częstotliwości i ilości oddawanego moczu, pieczenie lub ból w trakcie oddawania moczu.

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług, terminów wizyt oraz rejestracji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 91 48 48 404 lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając wiadomość na adres: rejestracja@luxmedica.pl

Dodatkowe informacje (internista Szczecin)

Kompleksowość naszych usług pozwala na korzystanie z pełnego pakietu leczniczego, od diagnozy lekarskiej do zabiegów rehabilitacyjnych, a wszystko na miejscu w nowoczesnym Centrum Medycznym.

Internista - kim jest? Czym się zajmuje?

Interna to określenie jednej z najszerszych gałęzi medycyny. Specjalista z tej dziedziny zajmuje się chorobami narządów wewnętrznych człowieka. Musi on mieć naprawdę rozległą wiedzę - nie tylko na temat wybranej grupy chorób, ale odnośnie wszystkich układów znajdujących się w organizmie ludzkim. Internista bywa więc określany również jako specjalista chorób wewnętrznych. Warto wiedzieć, że interna to jedna z podstawowych, a zarazem najstarszych specjalizacji medycznych. Każdy lekarz, który pragnie rozwijać swoją karierę zawodową, musi najpierw zostać właśnie internistą. Dopiero później może kształcić się na drodze do zostania np. ginekologiem czy okulistą. Internista nazywany jest lekarzem pierwszego kontaktu, ponieważ zwykle to do niego w pierwszej kolejności trafiają pacjenci, którzy odczuwają jakieś dolegliwości ze strony organizmu. Po ocenie konkretnego przypadku lekarz ten może wydać diagnozę lub skierować daną osobę do specjalisty. W swojej pracy internista Szczecin zleca również dodatkowe badania, wypisuje recepty czy wystawia zwolnienia lekarskie. Zajmuje się także profilaktyką.

Internista Szczecin - jak przebiega wizyta i jak się do niej przygotować?

Konsultacja internistyczna rozpoczyna się podobnie, jak większość wizyt lekarskich. Specjalista przeprowadza wywiad, który ma na celu zebranie informacji o stanie zdrowia pacjenta, historii chorób czy przyjmowanych leków. Dalszy przebieg wizyty uzależniony jest od konkretnego problemu, z jakim do poradni zgłasza się pacjent. Jeśli ma ze sobą wyniki badań, np. analizę krwi, lekarz ocenia je i komentuje. Przystępuje również do badania, np. osłuchuje pacjenta lub mierzy mu ciśnienie. Jeśli czynności te nie dają jasnej odpowiedzi, co dolega danej osobie, internista zleci dodatkowe badanie. W razie potrzeby pokieruje też do innego specjalisty. Jeśli natomiast badanie w gabinecie okazuje się wystarczające, internista Szczecin wystawia diagnozę i zleca odpowiednią terapię. Wizyty w poradni internistycznej w Szczecinie nie należy się więc obawiać. Nie wymaga ona specjalnego przygotowania, warto jednak zabrać ze sobą wyniki badań i historię leczenia, a także ubrać się w sposób ułatwiający odsłonięcie ciała do osłuchiwania stetoskopem.

Internista Szczecin - kiedy warto zgłosić się do specjalisty?

Poradnia internistyczna w Szczecinie jest przygotowana do przyjmowania pacjentów z rozmaitymi dolegliwościami. Są to m.in. infekcje dróg oddechowych, choroby reumatyczne czy nadciśnienie tętnicze. Bywają jednak sytuacje, w których pacjenci zwlekają z wizytą u specjalisty, licząc, że problemy zdrowotne w końcu ustąpią same. Zdecydowanie nie polecamy takiego postępowania, gdyż może ono mieć fatalne następstwa. Niewykryte w porę i nieleczone choroby potrafią dawać groźne dla zdrowia, a nawet życia powikłania. Do internisty udaj się więc zawsze wtedy, gdy odczuwasz pogorszenie stanu zdrowia. Co więcej, specjalistę chorób wewnętrznych warto odwiedzać również wtedy, gdy nic nam nie dolega w ramach profilaktyki zdrowotnej. Wykona on podstawowe badania, m.in. pomiar ciśnienia tętniczego, a także podpowie, jakie inne badania wykonać. Sprawdzenie co najmniej raz w roku podstawowych parametrów z krwi pozwoli we wczesnym stadium zorientować się o wszystkich ewentualnych nieprawidłowościach i szybko rozpocząć właściwe leczenie.

Poradnia internistyczna Szczecin - Twój specjalista chorób wewnętrznych

Centrum medyczne Luxmedica zatrudnia wielu specjalistów z różnych dziedzin. Nie zabrakło więc również poradni internistycznej, w której dostępny dla państwa jest specjalista od chorób wewnętrznych. Udać się do niego mogą wszyscy pacjenci, którzy odczuwają dolegliwości ze strony organów wewnętrznych w organizmie człowieka. Funkcjonujemy jako podmiot prywatny i zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowanych lekarzy. Wszelkie informacje o godzinach funkcjonowania poradni, a także numer telefonu do rejestracji, znajdziesz na naszej stronie internetowej. Ofertę kierujemy przede wszystkim do osób, które szukają lekarza w bliskiej okolicy. Świadczymy również usługi w systemie kompleksowym, a więc na terenie naszej placówki wykonasz również wszystkie niezbędne do postawienia trafnej diagnozy badania. Zapoznaj się już dziś z ofertą poradni internistycznej w Szczecinie.

Internista Szczecin - umów wizytę i ciesz się zdrowiem 

Dzisiejszy świat nieubłaganie pędzi do przodu, nie warto jednak zaniedbywać tak ważnego aspektu, jakim jest zdrowie. Już teraz warto o siebie zadbać i zrobić wszystko, by móc spędzić jak najwięcej czasu w przyszłości ze swoimi bliskimi. Centrum medyczne Luxmedica to miejsce, w którym umówisz się na konsultację internistyczną z doświadczonym specjalistą oraz wykonasz badania, od których może bardzo wiele zależeć. Nie ignoruj więc sygnałów, jakie daje Ci Twój organizm, nie licz na to, że "samo przejdzie" i nie czekaj, aż będzie za późno. Zarejestruj się na wizytę u specjalisty chorób wewnętrznych Szczecin i ciesz się zawsze dobrym zdrowiem i samopoczuciem!

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

Dostępni lekarze intreniści

MARCIN LISAK
dr n. med.

Marcin Lisak

Specjalista chorób wewnętrznych,
Nefrolog, Internista

Cennik

PRYWATNA KONSULTACJA LEKARSKA
200 zł
200 zł

Umów się na wizytę

Twoje Centrum Medyczne

w Szczecinie

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

luxmedica_white

Centrum Medyczne LUXMEDICA to zespół wykwalifikowanych specjalistów lekarzy oraz fizjoterapeutów, których zadaniem jest kompleksowa diagnostyka, leczenie i rehabilitacja.

Kontakt

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

 • rejestracja@luxmedica.pl

Odwiedź Nas

Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved.    |   Powered by creativeforyou.pl   |    Polityka prywatności