CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA

Wkładki ortopedyczne Szczecin

Wkładki ortopedyczne (Szczecin)

Wybierz swoje wkładki w Luxmedica Szczecin

Indywidualnie dopasowane wkładki ortopedyczne nie tylko zwiększają komfort chodzenia, ale również redukują ból i pomagają leczyć niektóre schorzenia. Wykorzystując zaawansowany, autorski system analizy stopy, jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie wkładki dla każdego pacjenta. Sprawdź naszą ofertę wkładek ortopedycznych w Szczecinie, zawierającą w sobie analizę, dopasowanie oraz uformowanie wkładki do Twoich wyjątkowych potrzeb.

Wkładki ortopedyczne - czym są i dlaczego powinny być odpowiednio dobrane?

1. Nowatorski sposób formowania.

Wkładki ortopedyczne to szczególny rodzaj wkładek do butów. Są one dobierane indywidualnie na podstawie przeprowadzonego badania typu stopy oraz ruchu ciała. Dzięki temu z ich pomocą uzyskuje się poprawę kondycji stopy oraz zwiększenie komfortu codziennego chodzenia. Zapobiega się również deformacjom oraz rozwojowi schorzeń ortopedycznych. Aby efekty tego mogły zostać osiągnięte, konieczny jest indywidualny dobór wkładek. Powinny one zostać dopasowane nie do obuwia, a do budowy stopy pacjenta, a także jego wagi, aktywności fizycznej czy też konkretnego problemu, z jakim chce walczyć. W tym celu dobierając wkładki ortopedyczne Szczecin, dokonujemy analizy stopy za pomocą nowoczesnego systemu, a także wykorzystujemy nowatorski sposób formowania.

2.Jaka powinna być dobra wkładka ortopedyczna?

Wkładki ortopedyczne Szczecin są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Zawierają elastyczny, dynamiczny rdzeń, który pozwala zaadaptować się im do naturalnie wykonywanych ruchów. Pod względem kształtu wkładki będą różnić się w zależności od budowy stopy pacjenta, a także od dolegliwości, z jaką się zmaga. Wkładki stosowne w przypadku płaskostopia będą stosunkowo sztywne, gdyż ich zadanie to spowolnienie ruchu oraz zapewnienie stopom odpowiedniego podparcia. Do leczenia haluksów wykorzystuje się natomiast specjalne kliny rozdzielające palce. Dobrze dobrana wkładka ortopedyczna powinna być odpowiednio sprężysta i gęsta, a  przypadku sportowców dodatkowo pogrubiona. Tylko zachowanie najwyższych standardów podczas doboru oraz formowania wkładek gwarantuje poprawę kondycji stopy, dlatego warto (podobnie jak w przypadku doboru okularów czy aparatu ortodontycznego) zgłosić się do specjalisty.

3.Dla kogo są przeznaczone wkładki ortopedyczne? (Szczecin)

Nasze wkładki ortopedyczne (Szczecin) przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Stopy są bardzo ważnym elementem układu ruchu, ponieważ utrzymują cały ciężar ciała. Aspekt korygowania wad jest najważniejszy u dzieci i młodzieży. Ich kości wciąż są plastyczne, w odróżnieniu od dorosłych, u których stopy w pełni się już wykształciły. Nawet jednak u osób dorosłych noszenie wkładek ortopedycznych daje szereg pozytywnych efektów. Poprawia to komfort poruszania się, łagodzi dolegliwości bólowe, zapobiega powstawaniu wad, a w przypadku osób aktywnych fizycznie minimalizuje ryzyko urazów i przeciążeń. Na wkładki ortopedyczne Szczecin mogą więc zdecydować się nie tylko osoby cierpiące na konkretne dolegliwości czy uprawiające sporty. Ważne jednak, aby przed badaniem poinformować swojego terapeutę o prowadzonym trybie życia.

Wkładki ortopedyczne (Szczecin) - zalety stosowania 

Dobrze dobrana wkładka ortopedyczna nie tylko jest wygodna w użytkowaniu, ale również poprawia zdrowie naszych stóp. Traktować ją można w kategorii codziennego dbania o stopy, jak i jako element terapii chorób układu kostno-stawowego. Co więcej, wkładki ortopedyczne Szczecin przeznaczone dla sportowców zapewniają właściwą stabilizację tyło- i śródstopia, dzięki czemu podnosi się wydajność treningu przy jednoczesnym mniejszym ryzyku kontuzji. Inne pozytywne efekty, jakich można spodziewać się przy stosowaniu wkładek ortopedycznych, to:

Zapobieganie deformacjom stóp i zmieniony troficznym skóry stopy
Odciążenie stóp i wspomaganie ich prawidłowego ustawiania
Poprawa ustawienia barków, a co za tym idzie zmniejszenie ryzyko bólu kręgosłupa
Zapobieganie nagniotkom i modzelom, zmniejszenie męczliwości podczas chodzenia
Ulga w bólach stóp 
Wspomaganie rehabilitacji przy schorzeniach układu ruchu
W przypadku dzieci i młodzieży również korekcja wad wrodzonych i nabytych

Wkładki ortopedyczne Szczecin z dopasowaniem specjalistycznym

To, jak układają się stopy, ma wpływ nie tylko na komfort chodzenia, ale też na rozwój niektórych chorób oraz powstawanie wad postawy. Nie warto więc czekać z wizytą w celu analizy stopy do czasu, aż problemy już się pojawią. Doświadczony zespół specjalistów w Luxmedica przeprowadzi badanie za pomocą nowoczesnego systemu, oceniając, czy i jakie wkładki ortopedyczne potrzebne są danemu pacjentowi. Dzięki temu każdorazowo masz gwarancję indywidualnego doboru i uformowania wkładki do swoich potrzeb. Wyniki badania mogą również pomóc uświadomić, w jak dużym stopniu odchylenia w budowie i funkcjonowaniu stóp wpływają na inne części ciała oraz jak ważne jest ich prawidłowe ustawienie podczas codziennych czynności. Już dziś zadbaj razem z nami o zdrowie i dobre samopoczucie, decydując się na najwyższej jakości wkładki ortopedyczne w Szczecinie.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

  • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

Ceny zabiegów

100% BALANCE + KONSULTACJA I DIAGNOSTYKA
350 zł
350 zł
100% BALANCE NARROW + KONSULTACJA I DIAGNOSTYKA
350 zł
350 zł
100% CONTROL + KONSULTACJA I DIAGNOSTYKA
350 zł
350 zł
100% IMPACT + KONSULTACJA I DIAGNOSTYKA
350 zł
350 zł
MEDICA GREEN SOFT + KONSULTACJA I DIAGNOSTYKA
400 zł
400 zł
MEDICA SILVER + KONSULTACJA I DIAGNOSTYKA
400 zł
400 zł
MEDICA BLACK + KONSULTACJA I DIAGNOSTYKA
400 zł
400 zł
MEDICAL GOLD + KONSULTACJA I DIAGNOSTYKA
400 zł
400 zł
FOOTBALANCE WKŁADKI VOUCHER
350 zł
350 zł
WZMOCNIENIE WKŁADEK
50 zł
50 zł

Umów się na wizytę

Twoje Centrum Medyczne

w Szczecinie

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

  • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

luxmedica_white

Centrum Medyczne LUXMEDICA to zespół wykwalifikowanych specjalistów lekarzy oraz fizjoterapeutów, których zadaniem jest kompleksowa diagnostyka, leczenie i rehabilitacja.

Kontakt

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

  • +48 91 48 48 404

  • rejestracja@luxmedica.pl

Odwiedź Nas

Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved.    |   Powered by creativeforyou.pl   |    Polityka prywatności