Neurolog Szczecin – kiedy powinieneś umówić się na wizytę?

Decyzja, czy potrzebujesz wizyty u neurologa szczecin, może czasem wydawać się bardzo trudna. Wiele objawów, których doświadczasz może jednak uzasadniać twoje obawy. Neurolodzy specjalizują się w leczeniu i diagnozowaniu zaburzeń mózgu, rdzenia kręgowego i obwodowego układu nerwowego. Zaliczają się do tego bóle głowy, zaburzenia snu, udar mózgu i wiele innych. Podczas gdy niektórzy neurolodzy specjalizują się w jednym obszarze inni pracują jako neurolodzy ogólni. Jeśli potrzebujesz operacji lub specjalistycznej opieki, twój neurolog ogólny może skierować Cię do konkretnego specjalisty. Wiele schorzeń może równie skutecznie leczyć neurolog ogólny. Oferuje on pełen zakres terapii medycznych i zabiegów niechirurgicznych, od zastrzyków po punkcje lędźwiowe. Z tego artykułu dowiesz się

  • w jakiej sytuacji zasięgnąć porady neurologa
  • jakie objawy są motywacją do umówienia wizyty
  • czym zajmuje się neurolog

Neurolog Szczecin – chroniczne bóle głowy i migreny

Wszyscy możemy doświadczać bólów głowy o różnym czasie trwania i nasileniu. Powodów może być wiele. Migrena może być spowodowana przez zbyt długie wpatrywanie się w ekran komputera, brak snu i głośny hałas. Chociaż bóle głowy są bolesne, większość z nich ma charakter tymczasowy. Leczenie zachowawcze takie jak leki przeciwbólowe dostępne bez recepty powinny przynieść ulgę. Powinieneś zasięgnąć porady neurologa szczecin w przypadku, gdy migreny powtarzają się codziennie. Możesz wtedy budzić się w środku nocy z powodu bólu głowy. Mogą również towarzyszyć temu inne objawy, takie jak zaburzenia widzenia, zawroty głowy czy nudności. Jeśli twojej migrenie towarzyszy wrażliwość na bodźce takie jak światło, zapachy czy dźwięki powinieneś udać się do centrum medycznego szczecin.

neurochirurg szczecin

Centrum medyczne Szczecin – problemy z pamięcią

Sporadyczne zapominanie, takie jak zgubienie kluczy, czy innych drobnych przedmiotów nie jest powodem do obaw. Jest to na pewno frustrujące, ale nie jest niczym niepokojącym. Jeśli problemy z pamięcią zaczną przeszkadzać w pracy jest to powód, aby udać się do neurochirurga szczecin. W momencie, w którym problemy z pamięcią przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu jest to znak do zarejestrowania wizyty. Szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na szczególne objawy takie jak trudności w mówieniu, czy zmiany osobowości. Są to również częste zaniki pamięci i wielokrotne powtarzanie tego samego pytania. Pamiętajmy, jednak, że nie wszystkie problemy z pamięcią są związane z demencją lub chorobą Alzheimera. Wiele rzeczy może powodować zapominanie, w tym niektóre leki, brak snu i stres.

Neurochirurg szczecin – problemy ze snem

Jeśli twoje chrapanie budzi całą rodzinę, może mieć to przyczynę neurologiczną. Jest to na przykład hipersomnia idiopatyczna i narkolepsja. Są to dolegliwości powszechnie związane z chorobami neurologicznymi. Mogą to być również skutki uboczne stosowania niektórych leków w leczeniu schorzeń neurologicznych. Są, jednak niektóre sytuacje związane ze snem, w których powinieneś jak najszybciej udać się do neurologa zachodniopomorskie. Jest to na przykład częste zasypianie w relaksującym otoczeniu. Mogą być to przedłużające się okresy nadmiernego zmęczenia w ciągu dnia po przespanej nocy. Zaburzenie, które powinno być zawsze oceniane przez neurologa to nietypowe zachowanie podczas snu REM. Jest to moment spania, w którym odgrywasz swoje sny. Zwykle są one dosyć brutalne – możesz kopać, walczyć, a nawet krzyczeć.

Neurolog zachodniopomorskie – napady i drgawki

Kiedy myślimy o napadzie np. padaczkowym, najprawdopodobniej wyobrażamy sobie osobę leżącą na ziemi w konwulsjach. Napady nie zawsze mogą objawiać się w tak oczywisty sposób. Neurolog szczecin powinien ocenić stan pacjenta po każdej takiej sytuacji. Powinieneś się z nim skontaktować, jeśli doświadczysz jakichkolwiek objawów napadowych. Jest to gwałtowne drżenie, niekontrolowane usztywnienie ciała i utrata kontroli pęcherza. Chociaż większość przypadków padaczki objawia się w dzieciństwie, możesz doświadczyć napadu jako osoba dorosła. Neurolog szczecin wykona testy, które pomogą określić czy przyczyną napadu jest epilepsja, czy coś innego. Przyczynami napadów może być niski poziom glukozy, bardzo wysokie ciśnienie i niewydolność nerek lub wątroby.

Neurolog to lekarz medycyny, który specjalizuje się w chorobach i stanach wpływających na mózg, rdzeń kręgowy i nerwy. Twój neurolog zbada Cię, zleci badania i postawi diagnozę. Zajmie się leczeniem twojego stanu za pomocą leków lub fizjoterapii. Może również skierować cię na badanie i będzie współpracował z innymi specjalistami, takimi jak neurochirurg szczecin, jeśli to konieczne. Przygotuj się ze swoimi notatkami, podziel się informacjami o swoim zdrowiu i nigdy nie wahaj się zadawać pytań. Jeśli doświadczamy jakichkolwiek z powyższych objawów powinniśmy udać się do specjalisty. Jest to konieczne zwłaszcza w przypadku, gdy przeszkadzają one nam w codziennym funkcjonowaniu. Wizyta u odpowiedniego specjalisty powinna być, wtedy naszym priorytetem.