Rehabilitacja – jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Rehabilitacja to proces, przez który przechodzi osoba kontuzjowana lub zdegenerowana, aby przywrócić jej sprawność fizyczną. Rehabilitacja może być długim procesem, który zaczyna się, gdy dana osoba jest nadal w szpitalu po urazie i operacji. Jest kontynuowany przez wykwalifikowaną placówkę pielęgniarską, terapię domową, terapię ambulatoryjną i inne warunki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym polega rehabilitacja 
  • Jak przygotować się do pierwszej wizyty 
  • Jak wybrać dobry gabinet rehabilitacji

Centrum medyczne Szczecin – na czym polega rehabilitacja?

Podczas rehabilitacji w centrum medycznym Szczecin osoba może pracować z różnymi specjalistami rehabilitacji. W tym z fizjoterapeutami, terapeutami zajęciowymi, logopedami i oczywiście fizjoterapeutami. Na przykład, jeśli złamałeś nadgarstek i przez kilka miesięcy był unieruchomiony w gipsie, być może będziesz musiał przejść rehabilitację fizyczną, aby odzyskać siłę i zakres ruchu. Istnieje również wiele innych sytuacji, w których ludzie korzystają z rehabilitacji fizycznej. Rehabilitacja dzieci powinna odbywać się w specjalnej placówce do tego przeznaczonej. Tak aby jak najbardziej ułatwić dziecku powrót do sprawności fizycznej po urazie.

Rehabilitacja - jak przygotować się do pierwszej wizyty? - luxmedica.pl

Rehabilitacja w centrum medyczne Szczecin pomoże Ci w codziennych zadaniach, takich jak przygotowywanie posiłków, kąpanie się, praca, opieka nad dziećmi i nie tylko. Korzystając z rehabilitacji Szczecin otrzymasz leczenie rehabilitacyjne od certyfikowanego terapeuty, który pozwoli ci wrócić do dobrej sprawności. Osoba po udarze może skorzystać z rehabilitacji fizycznej, aby poprawić równowagę, odzyskać siłę i ruch po jednej stronie ciała. Będzie mogła nauczyć się na nowo odżywiać się lub prowadzić samochód. Zalecana jest również współpraca z fizjoterapeutą, terapeutą zajęciowym i logopedą, aby osiągnąć swoje cele.

Rehabilitacja dzieci – Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Rehabilitacja jest niezbędnym narzędziem dla pacjentów, którzy szukają ulgi w przewlekłym bólu spowodowanym urazem lub zabiegiem chirurgicznym. Twoja pierwsza sesja w centrum medyczne Szczecin nazywa się wstępną oceną. Podczas tej sesji fizjoterapeuta spędzi z tobą czas, aby dowiedzieć się o stanie fizycznym i twoim poprzednim poziomie funkcjonowania. Zapyta również jak twój stan wpływa na twoje życie. Następnie dokona konkretnych pomiarów urazów, które mogą być przyczyną twojego problemu i przygotuje dla ciebie plan leczenia. Zostaniesz poproszony o wiele ogólnych pytań, aby określić ogólny stan zdrowia. Następnie pytania staną się bardziej specyficzne, aby lepiej określić program rehabilitacji.  

Aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony z rehabilitantem, przygotuj listę wszystkich pytań, które masz. Zapisz wszelkie objawy, których doświadczasz i czas ich trwania. Jeśli masz więcej niż jeden objaw, zacznij od tego, który jest dla Ciebie najbardziej uciążliwy. Jeśli to możliwe, weź ze sobą wszelkie raporty laboratoryjne, diagnostyczne lub medyczne od swojego lekarza. Muszą być związane z Twoją historią medyczną lub urazu, którego dotyczy rehabilitacja. 

Podczas pierwszej wizyty lekarz powinien przekazać nam wszelkie wymagane informacje dotyczące przebiegu procesu rehabilitacji i związanych z tym kosztów. Informuje również o dodatkowych udogodnieniach jakie może zaoferować nam centrum medyczne Szczecin. Powinniśmy czuć się komfortowo, dlatego ważne jest podejście lekarza, aby umożliwić nam rozluźnienie. Ważna jest swoboda, abyśmy mogli przekazać mu wszystkie informacje bez uczucia dyskomfortu. 

Rehabilitacja dzieci Szczecin wymaga przygotowania osoby młodej emocjonalnie. Należy wytłumaczyć dziecku, dlaczego ważne jest skorzystanie z rehabilitacji i co może ona poprawić. 

Rehabilitacja – Jak wybrać dobry gabinet rehabilitacji?

Kierując się wyborem rehabilitacji ważne jest, aby wybrać placówkę zawierającą zespół wykwalifikowanych specjalistów lekarzy oraz fizjoterapeutów. Ich zadaniem jest kompleksowa diagnostyka, leczenie i rehabilitacja osób po urazach

Centrum medyczne powinno mieć dostęp do najnowszych technologii oraz na bieżąco podnosić kwalifikacje swoich lekarzy, mając świadomość o nowych technikach rehabilitacji. Placówka powinna mieć wysoki standard i być wyposażona w nowoczesny sprzęt wysokiej jakości, aby umożliwić nam kompleksową i jakościową opiekę. Warto zweryfikować jakie certyfikaty posiada centrum medyczne oraz zorientować się czy placówka posiada wygodny dojazd i parking umożliwiając dotarcie osobom niepełnosprawnym. 

Rehabilitacja dzieci wymaga szczególnego podejścia. Już samo przeżycie urazu fizycznego może być dla dziecka traumatyczne, a świadomość niekiedy długotrwałego procesu rehabilitacji jest trudna do zrozumienia i przyjęcia niektórych młodych osób przyzwyczajonych np. do aktywnej zabawy czy sportów. Warto wtedy rozejrzeć się za centrum medycznym, w którym będziemy mieli dostęp do lekarzy wyszkolonych i przystosowanych do pracy z dziećmi oraz uzyskamy wsparcie nie tylko w aspekcie fizycznym przebytego urazu dziecka, ale także psychologicznym.