CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA

Uroginekologia Szczecin

Uroginekolog(Szczecin)

Uroginekologia to dziedzina medycyny zajmująca się problematyką zdrowia układu moczowo-płciowego kobiet.

Uroginekolog - czym się zajmuje?

Uroginekolog jest lekarzem, który w swojej codziennej działalności zawodowej zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką chorób układu moczowego, narządów płciowych i mięśni dna miednicy. Jest to więc właśnie ten specjalista, do którego powinny udać się panie mające takie problemy, jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych, a nawet dolegliwości ze strony dolnego odcinka układu pokarmowego. 

Z uroginekologią ściśle powiązana jest fizjoterapia uroginekologiczna. To stosunkowo nowa dziedzina fizjoterapii i rehabilitacji, która może pomóc kobietom w każdym wieku uporać się z dysfunkcjami mięśni w obrębie miednicy. Wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego w niektórych przypadkach może wspomóc, a nawet zastąpić leczenie farmakologiczne. 

Jakie choroby leczy uroginekolog?

Uroginekolog zajmuje się kompleksowo całym układem moczowo-płciowym kobiet. W szczególności będzie więc pomagał pacjentkom w następujących sytuacjach:

Dysfunkcje pęcherza 
Obniżenie narządów rodnych 
Bóle narządów miednicy mniejszej
Nawracające infekcje dróg moczowych
Bolesne miesiączki lub ból podczas współżycia seksualnego

Przy wielu tych dolegliwościach jest też w stanie pomóc fizjoterapia, w szczególności fizjoterapia uroginekologiczna. 

Nietrzymanie moczu - powszechny problem

Uroginekolog przyjmuje wiele pacjentek z nietrzymaniem moczu. Jest to dolegliwość zupełnie niepotrzebnie uznawana za wstydliwą. Nie powinno tak być chociażby ze względu na skalę tego zjawiska. Szacuje się, że problem z niekontrolowanym oddawaniem moczu ma nawet 45% kobiet w różnych grupach wiekowych.  

Jednym z powodów tej dolegliwości może być osłabienie mięśni dna miednicy, dlatego też pacjentkom zaleca się wizytę u fizjoterapeuty uroginekologicznego. Dzięki fizjoterapii uroginekologicznej wiele z tych problemów udaje się rozwiązać, zdecydowanie poprawiając jakość życia pacjentek. 

Jak wygląda wizyta uroginekologiczna?

Pierwsza wizyta u lekarza uroginekologa lub w gabinecie fizjoterapii uroginekologicznej rozpoczyna się standardowo wywiadem, czyli krótką rozmową na temat stanu zdrowia pacjentki. Następnie należy rozebrać się od pasa w dół.

Uroginekolog lub fizjoterapeuta uroginekologiczny oceniają funkcjonowanie mięśni dna miednicy, tkanki zewnętrzne krocza oraz bliznę po nacięciu krocza lub cięciu cesarskim (w przypadku ich występowania). Ocenie tej służy badanie per vaginam, które przypomina to odbywające się na fotelu ginekologicznym. Czynności te prowadzą do postawienia diagnozy oraz dobrania właściwej terapii.

Jak się przygotować do wizyty?

Do wizyty w poradni uroginekologicznej (w tym w gabinecie fizjoterapii uroginekologicznej) nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Warto zabrać ze sobą dokumentację medyczną dotyczącą chorób układu moczowo-płciowego, a także pobytu w szpitalu po porodzie. 

Należy też pamiętać, że w gabinecie trzeba będzie się rozebrać, warto więc, aby odzież ułatwiała odsłonięcie wymaganych do badania partii ciała.  

Kiedy zgłosić się na wizytę do uroginekologa?

Do uroginekologa możesz udać się w każdym przypadku odczuwania dyskomfortu w obrębie miednicy mniejszej, dolegliwości ze strony narządów płciowych, pogorszenia funkcji seksualnych czy też nietrzymania moczu. 

Fizjoterapia uroginekologiczna jest ponadto zalecana profilaktycznie wszystkim paniom w ciąży oraz po urodzeniu dziecka (zarówno po porodzie drogami natury, jak i cesarskim cięciu). 

Na czym polega fizjoterapia uroginekologiczna? Zadbaj o mięśnie dna miednicy

Fizjoterapia uroginekologiczna polega na pracy z mięśniami miednicy. W zależności od sytuacji danej pacjentki jej celem może być rozluźnienie lub wzmocnienie tych mięśni. Gdy rozpoczyna się fizjoterapia uroginekologiczna, prowadzona terapia opiera się na ćwiczeniach, utrwalaniu prawidłowych wzorców ruchowych oraz nauce świadomości własnego ciała. 

Fizjoterapia uroginekologiczna to w dużej mierze terapia manualna, jednak stosowane są również inne techniki, np. terapia oddechem. Wszystko zależy od tego, przy jakich problemach pacjentka zdecydowała, że potrzebny będzie fizjoterapeuta. Najczęstsze problemy, przy jakich pomaga fizjoterapia uroginekologiczna to m.in. rozejście spojenia łonowego, bolesne współżycie czy też problemy z oddawaniem moczu i stolca. 

Warto też, by fizjoterapeuta uroginekologiczny spotkał się przynajmniej raz z każdą pacjentką w okresie połogu, zarówno po porodzie drogami natury, jak i po cesarskim cięciu. Fizjoterapia uroginekologiczna pomaga również świadomie przygotować się do porodu. 

Centrum medyczne w Szczecinie - umów się na wizytę uroginekologiczną

Jeśli czujesz, że Twoje mięśnie dna miednicy potrzebują wsparcia lub zauważasz inne problemy w sferze układu moczowego, nie czekaj dłużej. Wizyta u uroginekologa, a w dalszej kolejności fizjoterapia uroginekologiczna są w stanie sprawić, że odzyskasz zdrowie i radość życia.

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług, terminów wizyt oraz rejestracji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 91 48 48 404 lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając wiadomość na adres: rejestracja@luxmedica.pl

Dodatkowe informacje

Kompleksowość naszych usług pozwala na korzystanie z pełnego pakietu leczniczego, od diagnozy lekarskiej do zabiegów rehabilitacyjnych, a wszystko na miejscu w nowoczesnym Centrum Medycznym.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

  • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

Dostępni lekarze

na strone
lek.n.med

Michalina Roguska

Cennik

PRYWATNA KONSULTACJA LEKARSKA
220 zł
220 zł
KONSULTACJA + USG GINEKOLOGICZNE
300 zł
300 zł
KONSULTACJA POŁOŻNICZA
220 zł
220 zł
BADANIE USG PŁODU
250 zł
250 zł
ZAŁOŻENIE WKŁADKI
600 zł
600 zł
USUNIĘCIE WKŁADKI
200 zł
200 zł
CYTOLOGIA
70 zł
70 zł
CYTOLOGIA PŁYNNA
180 zł
180 zł
CYTOLOGIA PŁYNNA +BADANIE HPV+ CINTEC PLUS
250 zł
250 zł
WYMAZ BAKTERIOLOGICZNY
50 zł
50 zł
POSIEW- SCREENING S. AGALACTIAE
50 zł
50 zł
KONSULTACJA POŁOŻNICZA + USG POŁOŻNICZE
370 zł
370 zł

Umów się na wizytę

Twoje Centrum Medyczne

w Szczecinie

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

  • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

luxmedica_white

Centrum Medyczne LUXMEDICA to zespół wykwalifikowanych specjalistów lekarzy oraz fizjoterapeutów, których zadaniem jest kompleksowa diagnostyka, leczenie i rehabilitacja.

Kontakt

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

  • +48 91 48 48 404

  • rejestracja@luxmedica.pl

Odwiedź Nas

Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved.    |   Projekt i wykonanie wizualneprojekty.pl   |    Polityka prywatności