×

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA

Urolog Szczecin

Urolog (Szczecin)

Zadaniem specjalisty urologa jest diagnozowanie i odpowiednie leczenie pacjentów z chorobami układu moczowo-płciowego u mężczyzn i moczowego u kobiet.

Urolog Leczy takie choroby jak:

 • zaburzenia funkcji układu moczowego
 • problemy z oddawaniem moczu związanych z przerostem prostaty
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu
 • zespół bólowy pęcherza moczowego

Zaburzenia funkcji seksualnych u mężczyzn:

 • przedwczesny wytrysk
 • zaburzenia libido

niedobory testosteronu oraz męskim czynnikiem niepłodności:

 • Kamica i zakażenia układu moczowego;
 • Nowotwory i zmiany nienowotworowe męskich narządów płciowych
 • Nowotwory układu moczowego (nerek, moczowodów, pęcherza moczowego i cewki)

Objawy z jakimi należy udać się do urologa:

 • ból w okolicach dolnych partii brzucha i miednicy, ból pleców

wszelkie nieprawidłowości i narastające problemy z oddawaniem moczu:

 • krew w moczu
 • trudności z utrzymaniem moczu
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu
 • nawracające infekcje pęcherza
 • wrażenie nie do końca oddanego moczu
 • zatrzymanie moczu
 • u Panów: ból jąder, guzki i zgrubienia w okolicy pachwin oraz jąder, problemy ze wzwodem lub bolesne erekcje

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług, terminów wizyt oraz rejestracji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 91 48 48 404 lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając wiadomość na adres: rejestracja@luxmedica.pl

Dodatkowe informacje (urlog szczecin)

Kompleksowość naszych usług pozwala na korzystanie z pełnego pakietu leczniczego, od diagnozy lekarskiej do zabiegów rehabilitacyjnych, a wszystko na miejscu w nowoczesnym Centrum Medycznym.

Kim jest urolog?

Urolog to specjalista, który diagnozuje i leczy choroby układu moczowego. Zajmuje się więc schorzeniami cewki moczowej, pęcherza, nerek, moczowodów, prostaty, nerek oraz prącia. W powszechnej świadomości funkcjonuje mit, że urolog przyjmuje wyłącznie mężczyzn. Nie jest to jednak prawda, ponieważ do urologa mogą zapisywać się także panie. Prawdopodobnie źródło tego przekonania leży w fakcie, że u mężczyzn układ moczowy i płciowy mają ze sobą więcej wspólnego niż u kobiet, jednak również pacjentki mogą zgłaszać się do tego specjalisty, jeśli zauważą u siebie problemy z narządami tworzącymi układ moczowy. W urologii funkcjonuje również taka specjalizacja, jak urolog dziecięcy. Zajmuje się on pacjentami w wieku dziecięcym i młodzieżowym. Urolog Szczecin zleca i wykonuje badania oraz proste zabiegi operacyjne. W razie potrzeby współpracuje też z lekarzami innych specjalizacji (np. onkologiem).

Urolog Szczecin - kto powinien wybrać się na wizytę? 

Konsultacja urologiczna to rodzaj wizyty lekarskiej, który bywa kojarzony głównie z jedną grupą pacjentów. Stanowią ją mężczyźni w średnim i podeszłym wieku. Do gabinetu urologicznego trafiają jednak również osoby młodsze, a także, jak już wspomnieliśmy, kobiety. Wizyta u urologa będzie więc wskazana w każdym przypadku odczuwania dyskomfortu związanego z układem moczowym. Popularnym problemem jest np. nietrzymanie moczu, dotykające obu płci lub przerost prostaty, na który cierpią panowie. Najmłodsi pacjenci trafiają do poradni urologicznej z powodu stulejek lub problemów wynikających z niewłaściwej higieny pod pieluszką. Wizyta u urologa wielu pacjentom kojarzy się ze wstydem i dyskomfortem, jednak warto przełamać obawy i zgłosić się do gabinetu. Profesjonalny urolog Szczecin będzie potrafił odpowiednio zająć się pacjentem i skupić na wyleczeniu jego problemu, który zaniedbany mógłby doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Urologia Szczecin. Jakie badania wykonuje i zleca urolog?

Większość chorób urologicznych daje dobre rokowania pod warunkiem wykrycia we wczesnym stadium. Warto więc zgłosić się do lekarza już przy pierwszych sygnałach, że z układem moczowo-płciowym dzieje się coś niedobrego. Podstawowym badaniem wykorzystywanym w diagnostyce schorzeń urologicznych jest badanie palpacyjnie (u kobiet dolnej części podbrzusza, u mężczyzn prącia). Ważną odmianą tego badania jest ocena stanu prostaty per rectum. Mężczyźni po 40 roku życia powinni poddawać się mu profilaktycznie raz w roku. Inne badania stosowane w rozpoznawaniu chorób układu moczowego to USG, urografia czy cystoskopia. Również badania krwi pozwalają ocenić stan niektórych elementów układu moczowo-płciowego, m.in. oznaczenie parametrów nerek czy badanie wykrywające raka gruczołu krokowego.

Urolog Szczecin - przygotowanie do wizyty

Wizyta u urologa nie jest wcale tak krępująca, jak niektórzy się obawiają. Poradnia Urologia Szczecin zawsze dba o poszanowanie dla pacjenta i pełen profesjonalizm ze strony lekarza. Na początku specjalista przeprowadza z pacjentem krótką rozmowę, w której pyta o cel wizyty, a także o przyjmowane leki czy występowanie chorób układu moczowego w rodzinie. W ramach przygotowania do wizyty warto więc odszukać historię leczenia oraz przypomnieć sobie dokładne nazwy przyjmowanych na co dzień preparatów. Warto też pamiętać, że urolog prawdopodobnie będzie chciał obejrzeć zewnętrzne narządy płciowe, dlatego należy zadbać o dokładne umycie okolic intymnych. Do badania trzeba rozebrać się od pasa w dół. W przypadku dzieci opiekunowie powinni porozmawiać z nimi, dokładnie wyjaśniając przebieg wizyty i tłumacząc, jakie badania oraz w jakim celu będzie wykonywał lekarz urolog.

Urologia Szczecin - umów się na wizytę w poradni neurologicznej Luxmedica

W ramach centrum medycznego Luxmedica działa również poradnia neurologiczna. Przyjmujemy tam pacjentów i pacjentki z problemami w sferze układu moczowego. Jesteśmy podmiotem prywatnym, więc nie wymagamy posiadania skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Rejestracja odbywa się poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy. Na pewno znajdziemy dla Ciebie dogodny termin u naszego specjalisty w dziedzinie chorób układu moczowo-płciowego. Jeśli więc zauważasz u siebie jeden ze wspomnianych niżej objawów, nie czekaj dłużej i nie daj chorobie żadnych szans. Pozwól sobie pomóc i odzyskaj pełnię życia. Zapraszamy do kontaktu!

urolog szczecin, urologia szczecin,poradnia urologiczna szczecin

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

Dostępni lekarze urolodzy

KRYSTIAN KACZMAREK
dr n. med.

Krystian Kaczmarek

Cennik urologa

PRYWATNA KONSULTACJA LEKARSKA
300 zł
300 zł
KONSULTACJA + USG UKŁADU MOCZOWEGO
300 zł
300 zł
KONSULTACJA + USG JĄDER
350 zł
350 zł
KONSULTACJA Z WYMIANĄ CEWNIKA W CYSTOSTOMII
350 zł
350 zł
KONSULTACJA Z WYMIANĄ CEWNIKA W PĘCHERZU
300 zł
300 zł
KONSULTACJA Z WYMIANĄ CEWNIKÓW W MOCZOWODACH - JEDNOSTRONNE
400 zł
400 zł
KONSULTACJA Z WYMIANĄ CEWNIKÓW W MOCZOWODACH - DWUSTRONNIE
450 zł
450 zł
KONSULTACJA Z WYMIANĄ CEWNIKÓW W NERCE - JEDNOSTRONNE
400 zł
400 zł
KONSULTACJA Z WYMIANĄ CEWNIKÓW W NERCE - OBUSTRONNE
450 zł
450 zł

Umów się na wizytę

Twoje Centrum Medyczne

w Szczecinie

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,

luxmedica_white

Centrum Medyczne LUXMEDICA to zespół wykwalifikowanych specjalistów lekarzy oraz fizjoterapeutów, których zadaniem jest kompleksowa diagnostyka, leczenie i rehabilitacja.

Kontakt

CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn

 • +48 91 48 48 404

 • rejestracja@luxmedica.pl

Odwiedź Nas

Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved.    |   Powered by creativeforyou.pl   |    Polityka prywatności