CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
Kardiolog Szczecin
Kardiolog
Kardiolog zajmuje się chorobami układu krążenia i wadami serca.
Kardiolog leczy takie choroby jak:
- wady serca
- nadciśnienia i niedociśnienia
- miażdżycę i choroby wieńcowej
- choroby niedokrwiennej serca
- zaburzenia rytmu serca
- wady serca, m.in. niedomykalność zastawki mitralnej, niedomykalność zastawki aortalnej, zwężenie zastawki mitralnej, zwężenie zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki trójdzielnej, zespół Fallota
- tachykardia
- bradykardia
Objawy z jakimi należy udać się do kardiologa:
- ból i dyskomfort w klatce piersiowej
- omdlenia i zasłabnięcia
- duszności
- łatwe przemęczanie się
- zawroty głowy
- nadciśnienie tętnicze
Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług kardiologicznych, terminów wizyt oraz rejestracji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 91 48 48 404 lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając wiadomość na adres: rejestracja@luxmedica.pl
Dodatkowe informacje
Kompleksowość naszych usług kardiologicznych pozwala na korzystanie z pełnego pakietu leczniczego, od diagnozy lekarskiej do zabiegów rehabilitacyjnych, a wszystko na miejscu w nowoczesnym Centrum Medycznym.
Specjalista od leczenia chorób układu krążenia
Kardiolog Szczecin to lekarz zajmujący się problematyką chorób układu krążenia. Zawód kardiologa wykonuje osoba, która ukończyła studia medyczne, a następnie zdobyła specjalizację z kardiologii. Lekarz ten musi mieć na ten temat dużą wiedzę. Lekarze specjaliści z zakresu kardiologii skupiają się przede wszystkim na walce ze schorzeniami dotykającymi mięsień sercowy. Może to być np. choroba wieńcowa.
Lekarzy kardiologów będzie jednak interesowało również wszystko, co dotyczy naczyń krwionośnych pacjenta. Dzięki kompleksowemu spojrzeniu na zdrowie układu krążenia w kontekście całego organizmu, a także korzystaniu z wiedzy dotykającej różnych nauk medycznych, kardiolodzy są w stanie postawić trafną diagnozę i jak najlepiej pomóc pacjentowi w powrocie do zdrowia.
Czym zajmuje się kardiolog?
Lekarze specjaliści, których dziedziną jest kardiologia, są skoncentrowani przede wszystkim na pomocy pacjentom dotkniętym chorobami układu krążenia. Lekarz kardiolog wykonuje więc kompleksową diagnostykę układu sercowo-naczyniowego, w którą wlicza się również diagnostyka wad serca. Może wykonać badanie Holter EKG, echo serca oraz inne niezbędne badania diagnostyczne.
Kardiolodzy przyjmują pacjentów na konsultacji, dobierają najwłaściwsze leczenie, a w razie potrzeby kierują też na leczenie w szpitalu (w tym leczenie operacyjne). Mogą wypisać receptę na dowolny lek nasercowy, a także wystawić zwolnienie lekarskie. Prowadzą pacjenta w całym okresie leczenia, a także wspierają w powiecie do zdrowia poprzez nadzór nad procesem rehabilitacji.
Jak przebiega konsultacja kardiologiczna?
Konsultacje u kardiologa nie różnią się na początku od wizyt u innych lekarzy. Pierwszą konsultację z nowym pacjentem zawsze otwiera wywiad medyczny. Z wywiadu korzysta wiele lekarzy różnych specjalności, ponieważ pozwala to zebrać informacje na temat obecnych objawów chorobowych, z jakimi zgłaszają się pacjenci, a także ich ogólnego stanu zdrowia.
Następnie lekarz kardiolog wykonuje oraz zleca potrzebne badania. Są to m.in. badanie fizykalne, Holter EKG, EKG spoczynkowe, RTG klatki piersiowej. Następnie w zależności od potrzeb kieruje pacjenta na pogłębioną diagnostykę lub pobyt w szpitalu, jak również stawia diagnozę i dobiera najlepszy rodzaj terapii. Czasami, by wyzdrowieć, wystarczy regularnie przyjmować dany lek, innym razem konieczne będą inne metody. Lekarz może również poinformować o konieczności umówienia się na ponowną konsultację lub rozpoczęcia rehabilitacji.
Jak się przygotować do konsultacji
Należy zabrać ze sobą dokumentację medyczną w tym karty wypisowe z pobytu w szpitalu. Lekarz może chcieć je obejrzeć podczas konsultacji. Warto przypomnieć sobie wszystko na temat wcześniejszych problemów z sercem czy też przyjmowanych obecnie leków. Podczas konsultacji u lekarza kardiologa trzeba będzie się rozebrać od pasa w górę, toteż należy o tym pamiętać, wybierając odzież na dzień wizyty.
Kiedy skorzystać z pomocy lekarzy kardiologów?
Należy zabrać ze sobą dokumentację medyczną w tym karty wypisowe z pobytu w szpitalu. Lekarz może chcieć je Do konsultacji u lekarza specjalisty kardiologa pacjentów powinny skłonić wszelkie problemy z sercem i układem krwionośnym. Są to więc objawy takie jak ból w klatce piersiowej czy kłopoty z nadciśnieniem tętniczym. Kardiolodzy są w stanie zapobiec lub wcześnie wykryć i rozpocząć leczenie wielu groźnych chorób serca i układu sercowo-naczyniowego. Są to m.in. zawał serca czy miażdżyca. W kompetencji kardiologa jest także leczenie i diagnostyka wad serca, dlatego pacjenci posiadający wady wrodzone mięśnia sercowego powinni być pod stałą opieką lekarza specjalisty kardiologa. podczas konsultacji. Warto przypomnieć sobie wszystko na temat wcześniejszych problemów z sercem czy też przyjmowanych obecnie leków. Podczas konsultacji u lekarza kardiologa trzeba będzie się rozebrać od pasa w górę, toteż należy o tym pamiętać, wybierając odzież na dzień wizyty.
Wysokie ciśnienie tętnicze krwi - sygnał alarmowy
Nadciśnienie to coraz powszechniejszy problem. Określane bywa już chorobą cywilizacyjną. Na tę przypadłość cierpią pacjenci w każdym wieku, w tym osoby coraz młodsze. Choć nadciśnienie tętnicze jest przedmiotem zainteresowania również lekarzy od chorób wewnętrznych, jest ściśle powiązane z tematyką chorób serca i układu krążenia. Mimo że diagnostyka wysokiego ciśnienia jest dość prosta, a badania takie jak pomiar ciśnienia można wykonać nawet samodzielnie w domu, często bywa zaniedbywana. To duży błąd, ponieważ nieleczone nadciśnienie grozi nawet niewydolnością serca. Warto więc, aby więcej pacjentów miało tę wiedzę i w porę zdecydowało się umówić na wizytę do specjalisty chorób wewnętrznych lub też do kardiologa.
Choroba niedokrwienna serca - co może o niej świadczyć?
Choroba wieńcowa zwana też chorobą niedokrwienną to jedna z najpoważniejszych chorób serca. Jej konsekwencją może być nawet śmierć pacjenta w wyniku zawału serca. O chorobie niedokrwiennej mówimy wtedy, gdy mięsień sercowy jest w niedostateczny sposób zaopatrywany w tlen i substancje odżywcze. Do takiego stanu może doprowadzić np. nieleczona miażdżyca, ale również zaniedbane wady wrodzone serca.
Objawami choroby wieńcowej są bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, osłabienie, płytki oddech, ucisk za mostkiem. W żadnym wypadku nie należy takich sytuacji ignorować. Symptomy te wymagają bezwzględnie konsultacji, podczas której lekarz kardiolog wykona EKG oraz inne badania, jeśli diagnostyka będzie tego wymagała. Pacjentów ze Szczecina zapraszamy, by umówić wizytę i wykonać badania w naszej placówce.
Umów wizytę
Wszystkich pacjentów na terenie Szczecina zapraszamy na konsultacje kardiologiczne w naszej poradni leczenia chorób serca. Przyjmuje w niej wykwalifikowany lekarz kardiolog. Na miejscu oferujemy państwu usługi kompleksowe. Można wykonać u nas niezbędne badania oraz umówić wizytę również u specjalisty chorób wewnętrznych i innych lekarzy. Pamiętaj, że układ serca to jeden z najważniejszych układów w naszym organizmie, a zaniedbanie leczenia problemów z nim związanych może doprowadzić do naprawdę groźnych dla zdrowia i życia sytuacji. Umów w porę wizytę w poradni kardiologicznej i zatroszcz się o to, co najważniejsze!
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00
CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn
+48 91 48 48 404
Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,
Dostępni lekarze kardiolodzy
spec.
Radosław Skórczewski
Kardiolog
dr
Aldona Wójcik-Grzeszczuk
Kardiolog
Cennik
Umów się na wizytę
Twoje Centrum Medyczne
w Szczecinie
CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek
8:00-19:00
CENTRUM MEDYCZNE LUXMEDICA
ul. Welecka 1A, 72-006 Mierzyn
+48 91 48 48 404
Istnieje również możliwość umówienia wizyty poza standardowymi godzinami pracy,
Copyrights © 2022 LuxMedica All rights reserved. | Projekt i wykonanie grafikadlabiznesu.com | Polityka prywatności